Валентина Доценко є слухачкою напрямку «Українська платформа багатонаціональної Одещини» з 2016 року. Жінка мешкає в Приморському району неподалік від Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Приморського району міста Одеси. Впізнала про соціально-педагогічну послугу «Університет третього віку» випадково, зацікавилася активним довголіттям та зараз є найактивнішою лідеркою серед жінок-волонтерок. Вона дякує Територіальному центру за гармонійне наповнення життя пенсіонерів.

В професійному житті, яке склалося, Валентина Доценко після закінчення Харківського фармацевтичного інституту працювала за фахом. Але все життя вона захоплювалася українською піснею.

Став пенсіонеркою, Валентина Доценко при терцентрі Приморського району організувала «Пісенну вітальню», яка щочетверга о десятій за адресою Ніжинська,42, відкриває обійми для всіх, хто бажає співати серцем і душею. Навколо лідерки згуртувалися люди, які не мають музичної освіти, навіть, не знають нотної грамоти, але відчувають красу української пісні. Люди, які співають, через пісню заряджаються позитивною енергією. Пісня продовжує наше життя, омолоджує наші органи, зберігає наше серце, чистить наші сосуди і легені. Пісня окриляє нашу Душу і хочеться жити довго!

В Валентини два крила: вона співає українських пісень в козацькому хорі «Козацьке коло», організованому у 2016 році при  культурно-просвітницькому центрі «Козак-центр» за адресою: вул. Чорноморського козацтва, 9, а також муніципальному хорі «Бойові подруги», якому вже сорок п’ять років, при Будинку офіцерів за адресою: вул. Пироговська вулиця, 7/9.

Пані Валентина власноруч пошила собі український костюм. Вона має спідничку, вишиванку, намисто, головний убір, кожушок, черевички. Коли обряжається у костюм, перетворюється в характерну молодичку ніби то з ярмарку. Обличчя пані Валентини Доценко стало візитною карткою україномовної одеситки, коли слухачі Центру їздили з обміном досвіду до Вінниці.

До речі, Валентина родом з Полтавщини, де самі співучі люди України. Народилася у м. Лохвиці, де народився її відомий земляк Ісаак Йосипович Дунаєвський. Відомий композитор, диригент, скрипаль Дунаєвський, уроджений Ісаак Беру Йосип Цалієвич, закінчив Лохвицьку музичну школу. Пізніше вчився в Харкові у консерваторії по класу скрипки і композиції, працював в Москві і Ленінграді. Ще Валентина невипадково нагадує нам про відомого одесита Леоніда Утьосова, уродженого Лазера Вайнбейна. Обидва, Дунаєвський і Утьосов, створили потужну музичну індустрію й культуру, коли співали усі, на сцені і в житті.  

Про улюблену рідну Полтавщину Валентина Доценко написала дуже зворушливий текст, який переконав слухачок, що наступного разу є сенс їхати усім тільки в Полтаву, яка є серцем України. Полтавчани – особливі люди, дуже патріотичні до свого й толерантні до чужого, вони несуть в світ філософію Григорія Сковороди й музику Євгена Гребінки, специфічний гумор Миколи Гоголя, Леоніда Глібова й Остапа Вишні. Українська мова, мелодична й чудова, відроджена Іваном Котляревським, лунає понад ланами, левадами, садками України. Валентина Доценко згадує, що полтавчанками є жінки: легендарна Маруся Чурай, поетка Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка), акторка Клара Лучко, співачка Раїса Кириченко.

Валентина у складі різних колективів, хорів «Козацьке коло» і «Бойові подруги», співала українських пісень в військових частинах, на спортивних змаганнях, на святі грузинського вина і урожаю. Ще й на українському весіллі отамана-козака Сергія Шпака, що відбулося у травні 2017 року в селі Маринівка Біляєвського району у садибі «Козацька родина». Валентина була також у селі Приморське (Татарка у минулому) на його двісті двадцяті п’ятій річниці, де люди не тільки співали, а ще й танцювали і водили хороводи. Саме з пісні починається відродження України.

Жінка-майстриня відверто каже про себе, що не може жити без музики, без пісні, хоча музичної освіти не має. Пісня надала їй крила, можливість побачити мальовничі куточки України, розповісти про своє активне довголіття й поділитися його простими діючими рецептами.

Отже, співаємо українських пісень разом з Валентиною Доценко!

 

Звертайтеся до нас за телефоном 740-75-26 у відділ денного перебування територіального центру Приморського району, якщо хочете відвідувати «Пісенну вітальню», яка працює щочетверга о десятій за адресою Ніжинська,42.

Записала Марія Фетісова.