Пункт доступу громадян (ПДГ)

 

У січні 2010 року Одеська ОУНБ ім. М. Грушевського долучилась до мережі Пунктів доступу громадян до офіційної інформації (ПДГ)

 

Інститут публічного врядування ім. Джона Гленна університету штату Огайо (США) реалізує Програму сприяння парламенту України ІІ в Україні з вересня 2008 р.

Програма разом з парламентом та органами виконавчої влади України працює над покращенням законодавчої політики в Україні.

Мережа Пунктів доступу громадян (ПДГ) започаткована Українською бібліотечною асоціацією у червні 2009 року (назва проекту “Створення Мережі Пунктів доступу громадян до інформації органів державної влади у бібліотеках України”) в рамках ґранту Програми сприяння Парламенту України ІІ (ПСП ІІ) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Діяльність Мережі ПДГ координується УБА у партнерстві з ПСП II.

 

 

Пункт Доступу Громадян створений на базі відділу юридичної літератури бібліотеки, де громадяни мають можливість отримати інформацію про діяльність органів державної влади (з електронних джерел у т.ч.) та та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес.

Консультанти ПДГ допоможуть в формуванні навиків роботи з мережевими ресурсами державних та місцевих органів влади та управління та забезпечать доступ до сайтів органів місцевого самоврядування, виконавчої, законодавчої та судової гілок влади.

Доступ громадян до офіційної інформації: роль бібліотек. Блог УБА