Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування
Електронне урядування – спосіб організації роботи органів державної (місцевої) влади за допомогою систем локальних інформаційних мереж та сегментів глобальної інформаційної мережі, який підвищує ефективність функціонування влади з метою забезпечення прав та свобод громадян та робить максимально простою і доступною взаємодію громадянина з органами влади
Одним із соціальних інститутів суспільства, який може приєднатися до впровадження в країні е-урядування, є публічні бібліотеки як загальнодоступні заклади.
Бібліотеки готові сьогодні долучитись до надання послуг е-урядування. Вони пропонують громадянам безкоштовний доступ до мережі Інтернет, доступ до офіційної інформації онлайн, навчання інформаційної грамотності, інформування, консультування громади та забезпечення доступу до публічної інформації, електронних послуг, взаємодії з органами влади з використанням інформаційно-комунікативних технологій.
Електронне урядування – крок до реальної демократії, який за допомогою локальних інформаційних мереж та глобальної інформаційної мережі забезпечує функціонування органів влади в режимі реального часу та робить максимально простим і доступним щоденне спілкування з ними громадян, юридичних осіб, неурядових організацій.
Надання громадянам доступу до послуг е-урядування через мережу публічних бібліотек стало актуальною темою сьогодення. Публічні бібліотеки України за підтримки партнерських організацій, серед яких Українська бібліотечна асоціація, Національний центр електронного урядування, Посольство США в Україні, Міжнародний фонд «Відродження», Програма «Бібліоміст», IREX, USAID, втілили багато інноваційних ідей та ініціатив, тим самим створили підґрунтя своєї участі в е-урядуванні.
Перелік послуг електронного урядування, доступ до яких надається в бібліотеці
Протягом липня – жовтня 2013 року не базі Одеського Регіонального тренінгового центру провідними спеціалістами Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» була проведена серія тренінгів для бібліотекарів центральних районних бібліотек області.
Слухачі як теоретично так і практично ознайомились з такими поняттями як «електронне урядування», «е-уряд», «е-демократія», «е-послуги», набули навички з використання інструментів адміністративних е-послуг національного та регіонального рівнів, ознайомились з сайтами органів державної влади: «Офіційне представництво Президента України», «Офіційний портал Верховної Ради України», «Урядовий портал», «Національний центр електронного урядування», «Урядовий контактний центр», «Державна система електронних звернень».