Програма медіаграмотності для громадян

У грудні 2015 року Одеська ОУНБ ім. М. Грушевського долучилась до проекту «Програма медіаграмотності для громадян»

 

logo for irexРада міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна з листопада 2015 року по березень 2016 року реалізовувала проект «Програма медіаграмотності для громадян» за підтримки Міністерства закордонних справ та міжнародної торгівлі Канади (DFATD Canada) у партнерстві з Академією української преси та громадською організацією «Центр медіареформи» (StopFake).

Метою програми є посилення стійкості громадян проти дестабілізуючої сили впливу неправдивої інформації через підвищення спроможності громадян встановлювати надійність своїх джерел інформації та новин і підвищення попиту населення на правдиву інформацію в 14 областях: Київська, Чернігівська, Черкаська, Миколаївська, Одеська, Херсонська, Запорізька, Кіровоградська, Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська, а також частини Луганської та Донецької областей.

Проект працює пліч-о-пліч з бібліотеками та місцевою консультативною групою, до якої входять українські медіаексперти, журналісти, активісти, соціологи, та представники громадянського суспільства.

В рамках проекту розроблено дистанційний курс «Навчання медіаграмотності громадян».

 

Навчання медіаграмотності громадян

Метою безкоштовного дистанційного курсу є надання базових знань у сфері медіа, знайомство з найрозповсюдженішими видами маніпуляцій і пропагандою, а також надання базових інструментів перевірки інформації та критичного мислення.

Головне завдання цього курсу полягає не в тому, щоб сказати, якими ЗМІ потрібно користуватись, а навчити громадян не підпадати під вплив пропаганди та дезінформації

Для проходження курсу слід натиснути на зображення