Електронна доставка документів (ЕДД) – система обслуговування користувачів, яка забезпечує рівні можливості у використанні інформаційних ресурсів бібліотек для всіх користувачів незалежно від їхнього місця проживання, соціальної і професійної приналежності шляхом надання запитаних документів у тимчасове або постійне користування

 

Електронна доставка документів

1. Загальні відомості

1.1. Послуга електронної доставки документів (далі – ЕДД) організовано у секторі міжбібліотечного абонементу (далі – МБА) Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського (далі – ОУНБ).

1.2. Послуга ЕДД є оплатною.

1.3. Замовлення приймаються від віддалених користувачів ОУНБ: юридичних (бібліотек та організацій) та фізичних (персональних) користувачів.

1.4. Замовники, які передбачають неодноразове звернення, можуть укласти Договір на обслуговування.

1.5. Можливість виконання замовлення визначається фахівцями ОУНБ.

1.6. Після отримання замовлення та перевірки наявності запитуваного видання у фондах ОУНБ, замовнику надсилається повідомлення щодо його виконання та вартості.

1.7. Вартість замовлення визначається згідно з Переліком та вартістю платних послуг, що надає ОУНБ.

1.8. Замовити можна електронні копії частини документів для використання в особистих, навчальних чи дослідницьких цілях (до 25% від загального обсягу друкованого тексту).

1.9. У повному обсязі виготовляються скановані копії невеликих видань (обсягом до 20 сторінок), окремих статей, опублікованих у продовжуваних виданнях (збірниках), газетах та інших періодичних виданнях, а також які не є об’єктом авторського права, ті, що перейшли у суспільне надбання, в т.ч.:

– повідомлення про новини дня або поточні події, що мають характер звичайної прес-інформації;

– твори народної творчості (фольклор);

– видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;

– державні символи України, символи і знаки органів державної влади, Збройних Сил України та інших військових формувань, символи та знаки підприємств, установ і організацій;

– розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності.

2. Про доставку документів

Доставка документів здійснюється в електронній формі в будь-який населений пункт.

3. Пошук джерел

Для пошуку джерел слід використовувати бібліотечні традиційні чи електронний каталоги або замовити їх пошук в ОУНБ.

4. Строки доставки документів

Строк виконання запитів до 3 днів. Якщо необхідний документ на момент замовлення виданий іншому читачеві, строк виготовлення копій може бути збільшений до 10 днів.

5. Форми оплати

Оплата здійснюється у вигляді 100% передоплати на рахунок ОУНБ (переказ поштовий, банківський або готівкою).

6. Вартість послуг

Вартість замовлення визначається згідно з Переліком та вартістю платних послуг, що надає ОУНБ, в т.ч.:

– вартість сканування документів (1сторінка формат А4): текст без корегування – 1,50 грн., текст з корегуванням – 5,50 грн.

7. Формат електронних копій

– Сканування документів здійснюється із роздільною здатністю 300 dpі.

– Формати копіювання графічних зображень – jpg, gіf, tіff, pdf.

8. Порядок виконання замовлення

8.1. Замовлення ЕДД приймаються на документи з фондів ООУНБ:

– заповненням онлайн-форми БЛАНКУ ЗАМОВЛЕННЯ .

– електронним повідомленням на адресу [email protected] з позначкою «МБА» або за телефоном – (0482) 37 – 51 – 94.

8.2. Замовлення на потрібний документ надсилається із зазначеними основними бібліографічними відомостями про документ і визначенням форми оплати (готівковий або безготівковий розрахунок).

8.3. Отримавши замовлення та перевіривши у фонді наявність необхідного документа, МБА направляє замовнику електронне повідомлення про можливість виконання замовлення та його вартість. Замовник має підтвердити своє замовлення чи анулювати його.

8.4. Доставка замовлення здійснюється після надходження коштів на рахунок бібліотеки.

8.5. Електронні копії документів пересилаються електронною поштою, якщо розмір не перевищує 2 МБ, на вказану замовником електронну адресу.

9. Відповідальність сторін

9.1. Одержані з бібліотеки електронні копії видань дозволяється використовувати лише з науковою, учбовою або освітянською метою. Забороняється тиражувати одержані копії, відтворювати їх у будь-якій іншій формі, крім одноразового друкування електронного файлу, передавати копії іншим особам чи організаціям.

9.2. Замовник несе відповідальність за використання електронної копії відповідно до Закону про авторське право і суміжні права.

9.3. ОУНБ не несе відповідальності за використання електронних копій документів Замовником.

10. Реквізити для безготівкової оплати

р/р 31556201159078

МФО 828011

код ЄДРПОУ 2248480

КУ «ООУНБ ім. М.С. Грушевського»

Призначення платежу: «Електронна доставка документів»