Перелік праць 2023 року:

• Амельченко Ю. Бібліотека: маленькі ідеї для великих змін [Текст] : [у статті проаналізована ефективність впровадження професійних знань та ідей, викладених під час освітнього онлайн-курсу «Бібліотека – відкритий публічний простір», на прикладі досвіду невеликих бібліотек територіальних громад Одеської області] / Юліана Амельченко //Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. – 2023. – № 3 (33). – С. 48-50. – (Бібліотечна освіта, підвищення кваліфікації).
  • Бібліотеки області: територія державної україномовності [Текст] : метод. пропозиції щодо участі б-к в реалізації «Програми розвитку та функціонування укр. мови як держ. в усіх сферах сусп. життя Одес. обл. на 2023-2025 роки» / Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одес. облдержадмін., Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського, Наук.-метод. від. ; [упоряд. Ю. С. Амельченко ; комп’ют. набір Ю. С. Амельченко ; верстка, заг. редагування О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. А. Булгакова]. – Одеса, 2023. – 12 с. – 15х21,5. – 40 прим.: б. ц.
  • Бібліотеки Одеської області в цифрах. Рік 2022 : аналіт.-стат. зб. / Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одес. облдержадмін., Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського, Наук.-метод. від. ; [підгот. Н. П. Маловік ; комп’ют. набір Н. П. Маловік ; ред. О. М. Ласкевич ; верстка О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. А. Булгакова]. – Одеса, 2023. – 71 с.
  • Вивчаємо українську мову [Текст] : метод. пропозиції щодо роботи б-к в напрямку орг. курсів укр. мови та створення укр. розмов. клубів / Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одес. облдержадмін., Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського, Наук.-метод. від. ; [підгот. Ю. С. Амельченко ; комп’ют. набір Ю. С. Амельченко ; верстка, заг. редагування О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. А. Булгакова]. – Одеса, 2023. – 11 с. – 15х21,5. – 40 прим.: б. ц.
  • Інноваційні форми популяризації книги та читання в бібліотеках. Вип. 2 [Текст] : метод. поради / Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одес. облдержадмін., Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського, Наук.-метод. від. ; [підгот. Г. П. Діденко ; комп’ют. набір Г. П. Діденко ; верстка, заг. редагування О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. А. Булгакова]. – Одеса, 2023. – 11 с. – 15х21,5. – 40 прим.: б. ц.
  • Методичне забезпечення бібліотечної діяльності [Текст] : інформ. список / Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одес. облдержадмін., Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського, Наук.-метод. від. ; [підгот. Н. П. Маловік ; комп’ют. набір Н. П. Маловік ; верстка та редагування О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. А. Булгакова]. – Одеса, 2023. – 35 с. – (Світ бібліотек сьогодні ; вип. 19(21)).
  • Методичне забезпечення бібліотечної діяльності [Текст] : інформ. список / Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одес. облдержадмін., Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського, Наук.-метод. від. ; [підгот. Н. П. Маловік ; комп’ют. набір Н. П. Маловік ; верстка та редагування О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. А. Булгакова]. – Одеса, 2023. – 23 с. – (Світ бібліотек сьогодні ; вип. 20(22)).
  • Нагорнюк О. Розмовний клуб в бібліотеці [Текст] : [у статті висвітлюється діяльність розмовного клубу української мови, що діє в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці імені М. С. Грушевського] / Ольга Нагорнюк //Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. – 2023. – № 3 (33). – С. 32-33. – (Бібліотечно-бібліографічне обслуговування).
  • Стратегія розвитку читання в бібліотеках: інноваційність, креатив, інтереси громади [Текст] : метод. пропозиції / Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одес. облдержадмін., Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Грушевського, Наук.-метод. від. ; [упоряд. Ю. С. Амельченко ; комп’ют. набір Ю. С. Амельченко ; верстка, заг. редагування О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. А. Булгакова]. – Одеса, 2023. – 8 с. – 15х21,5. – 40 прим.: б. ц.
  • Читання як стиль життя [Текст] : аналіт. довідка за результатами соц. опитування // Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культур. спадщини Одес. облдержадмін., Одес. обл. універс. наук. б-ка ім. М. С. Грушевського, Наук.-метод. від. ; [підгот.: розробка анкети К. В. Бондарчук, Н. П. Маловік ; збір та узагальнення даних О. А. Булгакова, Є. В. Забіянов ; комп’ют. набір. О. А. Булгакова ; заг. редагування О. М. Ласкевич ; відп. за вип. О. А. Булгакова]. – Одеса, 2023. – 20 с.