Пенсіонери Приморського району, які є слухачами напрямку «Українська платформа багатонаціональної Одещини», продовжують онлайн-бесіди завдяки газеті «День» (редакторка – Лариса Івшина).

«Українська мова розвивається разом з нами». У мережі значну популярність здобули зображення класиків і слів, що вони запровадили у вжиток (Марія Чадюк, газета «День» від 12 листопада 2020 року).

Новітні підходи у вивченні української мови – на слова сучасних українських поетів й поетів класиків складають пісні. Так, дует «ТЕЛЬНЮК: сестри» виконував пісні на слова Оксани Забужко. Гурт Kozak System записав пісні, зокрема і на слова сучасних поетів – Сергія Жадана та Дмитра Лазуткіна.

Студія онлайн-освіти EdEra знайшла свій креативний підхід: «Ми спробували уявити, як могли листуватися в менеджері, обмінюватися селфі та ділитися ідеями Леся Українка, Іван Франко, Тарас Шевченко, Михайло Старицький, Іван Котляревський та Олена Пчілка, якби жили зараз. У серії картинок ми відтворили ситуації, за яких письменники вигадували слова, але зробили героїв сучасними. Тобто такими, ніби ми кожного дня їздимо з ними в метро, купуємо каву в одній кав’ярні, коментуємо однакові дописи у Facebook», –  зазначено в дописі EdEra. Зокрема, з зображень ми дізнаємося, що Іван Франко запровадив у вжиток слово «привид», а Михайло Старицький –  «мрія». Мета такого проєкту, як зазначають в EdEra, «показати, що українська мова –  жива і сучасна. Вона розвивається разом із нами, крокує в ногу з часом, а говорити українською – в тренді».

Пенсіонери поділилися враженнями:

Надія Біляєва: Дуже цікаво вивчати українську мову. Спочатку сприймаєш критично деякі нові слова. Наприклад, якось чіпляло слово «поліціант». Вже звикли й до нього.

Людмила Обченко: Мені подобається вивчати українську мову через пісню. Ще завжди спілкуюся з онуками, перегортаю їхні підручники. Там багатенько також цікавого й корисного.

Записала Марія Фетісова.