Співробітники Одеської ОУНБ ім. М. Грушевського 01 березня 2017 року долучились до Міжнародного флешмобу «Global Shevchenko», присвяченого 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Про акцію. Одним з організаторів флешмобу виступила громадська організація “Ukrainians”.  Для участі слід в період з 10 лютого до 8 березня зробити фото або селфі біля пам’ятника Тарасу Шевченку, потім опублікувати фото біля пам’ятника на офіційній сторінці флешмобу у Facebook https://www.facebook.com/events/228139920989530, а також на своїх сторінках в соціальних мережах,  обов’язково поставити хеш-тег #GlobalShevchenko та вказати країну та місто, де зроблено фото.

Пам’ятник Тарасу Шевченку, біля якого зроблені фото, розташований в місті Одеса в парку імені Т.Г. Шевченка з боку вулиці Маразліївській (кут Сабанського провулку), був відкритий у 1966 році.

Скульптори: Білостоцький А., Супрун О.; архітектор Топуз Г.

Скульптура – мармур, постамент – граніт. На просторому майданчику височіє дев’ятиметровий монумент Кобзарю. Навколо нього – гранітний парапет. На гранітній стелі викарбувані дати життя поета (1814-1861) і строфа із «Заповіту»: «І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій Не забудьте пом’янути незлим тихим словом»…

Крім того, планується 9 березня о 16.00 (за київським часом) прийти до пам’ятника Тарасу Шевченку та прочитати вірш “В казематі” (Мені однаково, чи буду…) – найбільше одночасне читання Шевченка в історії.

Співробітники бібліотеки біля пам’ятника Т.Г. Шевченку з прапорцями України та Одеси. Максим Ковальчук, учень одеської школи, виявив бажання взяти участь у флешмобі

Одеса шанує та читає Шевченка