Шановні користувачі!

Пропонуємо ознайомитись з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань.

 

Народна творчість та етнологія. 2020. № 1.
Мета статті «Закордонні українці: автохтонність як джерело збереження ідентичності» полягає в науковій апробації нового підходу в дослідженні такого явища, як автохтонність національних меншин, а саме, вплив автохтонності на збереження національної ідентичності, так як доводить практика, не всім національним меншинам вдалося зберегти власну ідентичність. У статті «Культурно-освітня сфера як фактор збереження національної ідентичності українців» розглянуто особливості культурної діяльності Українського центрального комітету (УЦК) впродовж 1939-1944 років. Акцентовано увагу на централізованому підході українців щодо управління культурними справами в Генеральній губернії.

 

 

 

 

Народна творчість та етнологія. 2020. № 2.
Практично весь номер присвячений творчості українського письменника Максима Рильського. У статті «Максим Рильський та «Українізація» опери» вперше досліджено постать Максима Рильського як перекладача текстів лібрето для «українізованої» в 1926 році Київської опери та показано, що переклад текстів для опер був для М.Рильського націєтворчим проєктом, що мав на меті піднести суспільний статус української мови й української культури. У статті «Антропологічна концепція людини в поезії київських неокласиків» розглядається ідейно-семантичний зміст антропологічної концепції людини, сформульованої у поезії літературного угрупування київських неокласиків Максима Рильського, Павла Филиповича, Михайла Драй-Хмари й Юрія Клена – чільних представників неокласицизму і проєвропейського напряму в українській літературі ХХ ст.

 

 

 

Український історичний журнал. 2020. № 2.
У статті «Союз Пілсудського – Петлюри в історії боротьби за українську державність» аналізується перебіг українсько-польських відносин часів Української революції 1917-1921 рр., перехід від фази збройного протистояння до налагодження союзницької взаємодії, спрямованої на відсіч спільному ворогові – російському більшовизму. У статті «Українсько-Швейцарські відносини в 1918-1926 рр.: особливості дипломатичної присутності» досліджуються результати реконструкції на підставі архівної інформації опублікованих джерел діяльності українських дипломатичних та консульських представництв у Берні, Цюріху, Женеві.

 

 

 

 

Економіка, фінанси, право. 2020. № 3.
У статті «Основні переваги кластерної моделі організації туристичного бізнесу у регіоні» досліджено роль Європейського Союзу в об`єднанні Східної та Західної Європи у розвитку стабільної економічної та соціальної ситуації у Німеччині. У статті «Тренди розвитку сучасної глобальної економіки» досліджуються основні тренди , які визначають майбутнє світового господарства, де найбільш вагомими є економічна конвергенція, глобалізація, зміни у рейтингу лідерів за темпами економічного зростання, швидкий розвиток ринку криптовалют, збільшення рівня заборгованості країн світу,зміни на демографічній карті.

 

 

 

 

Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. 2020. №3.
У розділі «Міжнародне право» проаналізовано механізми вирішення спорів, що передбачено угодами ЄС про вільну торгівлю «нового покоління», виокремлено тенденцію до створення окремих механізмів вирішення інвестиційних спорів. В цьому ж розділі, у статті «Міжнародне-правове регулювання адвокатської діяльності», є аналіз міжнародно-правових актів, які регулюють адвокатську діяльність. У статті «Права споживачів в умовах карантину – 2020» проаналізовано правові проблеми щодо порушення прав споживачів через введення карантину та скасування авіарейсів, культурних та інших заходів, квитки на які заздалегідь сплачені споживачем.

 

 

 

 

Економіка України. 2020. № 5.
У статті «Після пандемії. Економіка і політика у постпандемічному світі» охарактеризовано неймовірні виклики, які ставить перед людством пандемія короновірусу і які збігаються з іншими негативними мегатенденціями і невирішеними економічними та політичними проблемами, висловлено думку, що шанси на краще майбутнє можуть бути створені шляхом поступового переходу до Нового прагматизму. У статті «Промисловість України перед викликами індустрії 4:0: Оцінка обмежень і завдання політики» оцінено ступінь готовності української промисловості до технологічних викликів в Індустрії 4.0 (цифровізація, штучний інтелект, роботизація, розвиток циркулярної економіки й зеленої енергетики, використання нових матеріалів) та обґрунтовано пропозиції щодо активізації інноваційного оновлення промисловості України.

 

 

 

 

Вісник Пенсійного фонду України. 2020. № 6.
Про те, які законодавчі акти були ухвалені упродовж травня та на початку червня 2020 року, ви зможете дізнатися із розділу «Юридичний дайджест». У рубриці «Судова практика» пропонується розгляд справ, що стосуються трудових відносин. У рубриці «Інформаційна грамотність» завершується публікація методичних матеріалів, розроблених ГО «Українська фундація безпекових студій» щодо медіаосвіти громадян, зокрема, державних службовців. Інформаційно-комунікаційна оснащеність, ефективність і рівень застосування засобів зв`язку та інформатизації – невід`ємна складова сталого розвитку громадянського суспільства, про сучасні інформаційні технології читайте у статті «Мультимедійні технології в роботі державного службовця».

 

 

 

 

Країна. 2020. № 24.
У новому номері журналу висвітлюється бунт на броненосці «Князь Потьомкін Таврійський», який відбувся 27 червня 1905 року, в морі, неподалік Одеси. Маємо можливість познайомитися з чарівним світом опери «Ентропія» українського композитора Андрія Мерхеля. Розповідається про загибель афроамериканця Джорджа Флойда, затриманого поліцією, хоча його минуле неідеальне, тому що частина афроамериканців має проблеми з законом саме через несприйняття суспільством. Аналітик Марія Кучеренко розповідає як влада тестує українське суспільство на готовність до болісних компромісів. Дізнаємося як українців поступово привчають до втрати Криму; про дев’ять досягнень перших леді; зараження коронавірусом та шляхи боротьби за життя. Ознайомимося з уривками історичного роману Сергія Плохія «Забуті покидьки східного фронту»

 

 

 

Країна. 2020. № 25.
У новому номері журналу знайомимося зі збіркою «Планета Полин» письменниці Оксани Забужко, що присвячена постатям і подіям, які авторка вважає культурно знаковими для сьогоднішньої епохи кризи гуманізму. Дізнаємося про зникнення дітей, справи, що не дають спокійно спати, про право українців на самозахист, чим стане справа Стерненка для влади Зеленського. Експертка з космонавтики Наталія Боротканич розповідає про освоєння Місяця, Марса, забір ґрунту на астероїдах, пошук слідів життя у Всесвіті. Кінорежисер Валерій Шалига ділиться спогадами про свій творчий шлях. Висвітлюються історичні події у Львові 1 липня 1910 року: українська молодь почала боротьбу за університет, вбивство Адама Коцка.

 

 

 

 

Країна. 2020. № 27.
Новий номер журналу починається спогадами мисливця за скарбами про знахідку затопленого іспанського галеона. Дізнаємося про першу виставу київського Дикого театру після 100 днів карантину, про складні обставини подорожі на судах після спалаху епідемії коронавірусу. Головний редактор журналу «Футбол» розповідає про причини тріумфу англійського «Ліверпуля». Ознайомимося з потребою дієвих інституцій для ефективного керування системою охорони здоров’я, про поправки до конституції РФ, зміни та очікування. Перемога Кремля в українському медіапросторі. Життєві спогади мистецтвознавця та літературного критика Вадима Скуратівського. Історичний нарис з життя Юлія Цезаря.

 

 

 

 

Країна. 2020. № 29.
У новому номері журналу ми знайомимося з історичним калейдоскопом подій липня. Спогади про трагедію, що призвела до падіння літака Boeing 777. Новини культури : ХХ Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова», онлайн нагородження переможців у різних номінаціях. Експерти зі спорту розповідають про Еріка Кантона, колишнього футболіста збірної Франції. Письменник та видавець Віталій Капранов дає оцінку ставлення влади до культури. Знайомимося із творчим життям композитора Енніо Морріконе. Дається погляд на дистанційне навчання та помилки в освітній політиці. Дізнаємося про життєвий досвід медика, сержанта 25-ї повітряно-десантної бригади, Яни Дугарь. Репортаж із Івано-Франківщини: спочатку коронавірус, а тепер – повені, руйнування мостів та знищення ферми.

 

 

 

Український тиждень. 2020. № 25.
Новий номер висвітлює погіршення економічної ситуації в самопроголошених республіках, яке може спричинити ланцюгову реакцію шахтарських бунтів. Дізнаємося, чи є своєчасним скорочення у Збройних Силах України. Як виявляють збудників паніки в інформаційному просторі під час пандемії COVID-19. Чи вплинуть поточні економічні тенденції на курс гривні. Чому кардинальна зміна економічної політики в національних інтересах неможлива без консолідації бізнесу. Які проблеми стають на шляху реформування правоохоронної системи в Сполучених Штатах Америки. Вивчення «наукового» погляду на іслам та міжрелігійні стосунки на Заході. Історичні спогади про участь донського козацтва в боротьбі за незалежність УНР.

 

 

 

Український тиждень. 2020. № 26.
Новий номер журналу розглядає питання про участь переселенців у мінських переговорах, як на це реагує окупаційна влада Донбасу. Дізнаємося, у чому секрет значущості американської валюти для української економіки. У якому токсичному середовищі ми проживемо це літо, чому українці будуть змушені виживати серед інформаційного, кризового та правового шлаку. Пропонуються ідеї для мандрів регіонами країни. Ознайомимося з вибіркою мемуарів Джона Болтана, колишнього радника з безпеки президента США. Даються поради як подолати наслідки кліматичних змін для порятунку власного здоров’я. Досліджується картина «Козак Мамай», витоки образу Мамая, символічне й історичне значення його елементів.

 

 

 

 

Український тиждень. 2020. № 27.
У новому номері журналу розглядається питання хто може скористатися падінням рейтингів української влади та чим небезпечна ностальгія Путіна. Розповідь Андрія Антоненка, який вважає себе політв’язнем і військовополоненим у власній країні. Які ризики містить у собі нове районування, чому черговий етап децентралізації сприймається як загроза. Від чого залежить імовірність повторного спалаху COVID-19 в Україні, чи готовий світ до чергової хвилі пандемії. Інтерв’ю Уляни Супрун про урядову комунікацію, майбутню вакцину та кризу лідерства. Дізнаємося, чи є шанси ідентифікувати загиблих під Іловайськом, які досі поховані як невідомі солдати. Чому расові питання розкололи британське суспільство. Познайомимося з істориком Степаном Томашівським та його політичними поглядами щодо Західної України на зламі XIX-XX століть.

 

 

 

Український тиждень. 2020. № 28.
Із нового номера журналу ми дізнаємося, які наслідки матиме «силове» призначення в. о. міністра освіти. Відставка Якова Смолія з посади голови Нацбанку, чим це загрожує Україні. Чого вартий вступ до українського вишу в «ЛНР». Як мутує дезінформація під час пандемії. Чи варто чекати чергового наступу РФ та спонукання населення ОРДіЛО вступати до лав «народної міліції». Функціювання підрозділів територіальної оборони на Донеччині, яких реформ вони потребують. Чому Європа воліє не помічати війну в Україні. Зміна філософії роботи світових компаній унаслідок пандемії. Про справжні причини змін у російській Конституціі. Перетворення розважальної соцмережі в місце ідеологічних баталій. Як цифровізація змінює суспільство.

 

 

 

Український тиждень. 2020. № 29.
У новому номері журналу ми можемо ознайомитися із підсумками роботи парламентської сесії. Адвокат Джеррі Скіннер розповідає про пошуки справедливості для жертв катастрофи МН17. Дізнаємося, чому проросійські сили знову штучно загострюють мовне питання. Віталій Мельничук ділиться спогадами про те, як виборювали суверенітет у передостанній рік існування СРСР. Розповідь про створення фундаменту незалежності української держави, ким і де були в цей епохальний час майбутні президенти України. Кримінальна відповідальність для підлітків в Україні, чи є альтернативи. Очікування змін у польській політиці після президентських виборів. Вплив пандемії на релігійне та повсякденне життя Близького Сходу. Національне, гендерне й політичне у творчості Ірини Вільде, доньки українського письменника Дмитра Макогона.

 

 

 

Корреспондент. 2020. № 11-12.
У новому номері журналу розповідається про спекотний червень передвиборчої кампанії на пост столичного мера та передчасні обіцянки її кандидатів. Дізнаємося, що коронакриза є не тільки проблемою, але і новою можливістю попрацювати і бізнесу, і уряду. Про складні вибори для Олександра Лукашенка, арешти опонентів, автозаки на вулицях, гра м’язами з боку силовиків, про намагання утримати владу білоруським президентом у статті «Жыве Беларусь». Розглядається питання довіри до роботи кабміну. Розповідь кореспондента, який на підставі декларацій державних службовців та публічних політиків зробив висновки – добра там з надлишком. Найдорожчі бренди 2020 року. Запитання батьків щодо здачі ЗНО та на що чекати школярам у новому навчальному році.

 

 

 

 

Корреспондент. 2020. № 13.
Із цього номера журналу дізнаємося про новий законопроєкт, прийнятий сенатом США. Звернемо увагу на висловлювання та події, що відбулися за останні 7 днів. Ознайомимося з новиною: Каньє Уест, чорношкірий репер, співак і чоловік Кім Кардашьян, висуває свою кандидатуру на вибори президента США. Відставка глави НБУ та інші кадрові питання нашої держави. Владимир Путін гарантував собі довічні президентські повноваження, що далі чекає РФ. Найвпливовіші молоді політики і чиновники – дізнаємося, хто залишився в українському політикумі. Нова туристична реальність, як відбувається тридобовий переліт із Тайваню до Києва.

 

 

 

 

Новое время. 2020. № 22.
У журналі розглядаються питання життя та смерті, церемонія прощання з афроамериканцем Джорджом Флойдом. Дізнаємося, як наші співвітчизники можуть провести літню відпустку. Як було визначено трійку найкращих і найгірших керівників Кабміну в новітній історії України. Послаблення карантину, що нас чекає. Підписання меморандуму на постачання зрідженого газу. Криза, викликана СОVID-19, змінила наше життя, але при цьому подарувала унікальну можливість переосмислити і відродити світ. Дистанційна робота – реалізація мегаважливих проектів в короткі терміни. Сергій Жадан дає оцінку чинному президенту. Цікава подорож чоловічими монастирями України. Поради як стати професіоналом на домашніх грядках. Спогади про історичні події 1920 року, польсько-український антибільшовизм.

 

 

 

Новое время. 2020. № 23
«Жаркое лето 2020» – так починається цей номер журналу, у Шевченківському суді міста Києва розглядається справа Стерненка. Дізнаємося думку співвітчизників про справу Порошенка, про звинувачення його в протизаконних діях. Смертельне ДТП за участю Михайла Єфремова, зіткнення двох світоглядів. «Рентген для власти» – топ-5 найбагатших можновладців, що вони вказали у своїх деклараціях. Віктор Медведчук – найвпливовіший гравець в українській політиці. Донбаські проблеми, восьма частина жителів “ЛДНР” вже отримали російські паспорти. Як коронакриза вплинула на ринок і чи можливо взяти дешеву іпотеку. Коронавірус і карантин, низка змін у системі управління банком, організації продажів та надання сервісу клієнтам. Модна соцмережа «Тік Ток», джерело веселощів і бадьорості духу. Радянський расизм, розповідь про працю афроамериканців на будівництві заводів у Радянському Союзі.

 

 

 

Новое время. 2020. № 24.
Новий номер журналу розглядає питання кризи COVID-19 та пропонує механізми вирішення проблеми. Дізнаємося, що є дефіцитом у країні, чого нам не вистачає. Ознайомимося з обіцянками прем’єра Дениса Шмигаля щодо відновлення економіки. Чому відбувається втрата впливу парламенту на життя країни? Ринок доставки їжі, вчимося вибудовувати свою бізнес-модель. Чому відлунням коронавірусу стало зростання безробіття. Для мандрівників пропонується гастрономічна карта України. Економіст, що живе в США, оцінює запас міцності економіки своєї країни та висловлює думки з цього приводу. Американські протести, осквернення і руйнування пам’ятників, повалення героїв. Коронавірус в Амазоніі, як виживає населення, опинившись в епіцентрі пандемії.

 

 

 

Новое время. 2020. № 25.
Листаючи новий номер журналу, ми дізнаємося, як протестують жителі Гонконгу проти введення нового закону про національну безпеку. Як після референдуму в Росії, країна стає власністю і заручницею однієї людини. Подано думки наших співвітчизників про скандальні висловлюваннях влади. Програма масштабного ремонту автодоріг, велике будівництво – до чого вони доведуть країну. Розглянуто питання капіталізації річок, зростання річкових перевезень. Рушійна сила економіки, зростання товарообігу в країні після карантину. Падіння популярності президента Олександра Лукашенка в сьогоденній Білорусі. Розглянуто реальні можливості вітчизняної медицини в протистоянні з коронавірусом. Організація країн – експортерів нафти, яка вирішує долю світу.

 

 

 

Новое время. 2020. № 26.
Стаття «Накануне большой драки» присвячена майбутнім осіннім місцевим виборам, боротися до останнього бюлетеня в найбільших містах будуть представники президентської партії, соратники Віктора Медведчука і локальні проєкти мерів. Наприклад, головна інтрига виборів мера Одеси, за словами Анатолія Бойка, голови місцевої організації КВУ, полягає в тому, чи буде в них брати участь нинішній градоначальник Геннадій Труханов. У статті «Свет в конце туннеля» Ярно Хабихт, глава представництва ВОЗ в Україні оцінює спроби країни зупинити COVID – 19, детально описує найбільш поширений сценарій зараження цією хворобою і роздумує про перспективи людства в пандемічному світі, припускаючи, коли точно з’явиться рятівна вакцина. Глава місії впевнений, що людство буде співіснувати з COVID -19 ще як мінімум два роки, а як вірус поводитиметься далі – невідомо.

 

 

 

Дзвін. 2020. № 4.
У новому номері часопису публікується закінчення роману В’ячеслава Гука «Гадючі линовища». Вірші Богдана Чепурка, Любові Проць, Михайла Пасічника. Твір Олександра Стусенка «Розчинення в Хармсі», який здобув другу премію та спеціальну відзнаку часопису «Дзвін» на Міжнародному літературному конкурсі. Мирослав Левицький знайомить нас з унікальною особистістю – дружиною провідного українського дисидента й політв’язня радянської доби, великого українського мислителя , письменника і науковця Миколи Руденка – Раїсою Руденко. Петро Шкраб’юк у Антології незвичайного (стаття «Буття у двох світах») розповідає про цілком реальне. Так живуть істинні християни, які через молитву спілкуються з Богом. Так живуть і творчі люди. І це надає життю особливого чару й повноти.

 

 

 

Київ. 2020. № 5-6.
Новий номер журналу починається з уривка роману українського громадського діяча, публіциста, поета Михайла Сидоржевського «…бо все ближче гніт біля порохової бочки». Насолоджуємося поезією Олега Зав’язкіна, Наталі Матюх, оповіданнями Сергія Лазо та Аміні Бахманьйора. Публікується роман-цитата заслуженого діяча мистецтв України В’ячеслава Медведя «Касим-бек». Знайомимося зі Світланою Лавочкіною, письменницею, перекладачкою, вчителькою вальдорфської школи, чия проза і вірші друкувались у численних літературних виданнях США та Європи. Читаємо продовження «Щоденника» українського письменника, кіносценариста, Шевченківського лауреата, Івана Чендея. Роман Горак розповідає про історичну знахідку скарбів, яку журналісти охрестили Глодоськими скарбами.

 

 

 

Олімпійська арена. 2020. № 5.
Новий номер журналу починається статтею «Реакція – як на вістрі клинка» про молоду збірну українських шаблісток, яка стала авторкою фехтувальної сенсації. Із інтерв`ю з президентом НОК України С. Бубкою дізнаємося про перенесення Олімпіади-2020, зміни в діяльності Олімпійського комітету на час пандемії. Великий спорт у країні оживає, представники багатьох видів повертаються до тренувань. Українська збірна зі стрибків у воду поділилася планами щодо змагань та перспективами на майбутнє. Інноваційний формат у проведенні турніру із сучасного п`ятиборства. Дізнаємося про пошуки нових засобів оздоровлення людини. Познайомимося зі спогадами тріумфатора і рекордсмена ігор у стендовій стрільбі Миколи Мільчева.

 

 

 

 

Олімпійська арена. 2020. № 6.
У новому номері журналу ми знайомимося з відкриттям Спортивного простору на «Олімпійському», території для всіх бажаючих займатися фізкультурою на свіжому повітрі. З`ясуємо, якими є стратегічні кроки для подальшого розвитку олімпійського руху в умовах сьогодення. Відновлення тренувань представників легкої атлетики – український спорт оживає після карантину. Репортаж із легкоатлеткою Христиною Стуй, для якої стадіон – це акваріум, де вона почувається як риба у воді. Обговорюються важливі питання спортивного сьогодення з головним тренером збірної України з легкої атлетики В`ячеславом Тиртишником. Маємо можливість відвідати місце тренувань збірної шпажистів, познайомитися із загальною ситуацією в світовому спорті та рішеннями, які має ухвалити Міжнародна федерація фехтування. Описуються феноменальні досягнення у підкоренні надзвичайних висот жердинниками. Все про ролики: історія їх створення та популяризація.

 

 

Соціальний захист сьогодні. 2020. № 5-6.
Новий номер журналу починається з основного закону держави і суспільства – Конституції України. Знайомимося з його юридичною силою, соціальним призначенням та основними функціями. Дізнаємося про пріоритети урядової політики, соціальні гарантії, актуальні закони та постанови. Маємо можливість ознайомитися з коментарями та відповідями, проконсультуватися щодо нагальних запитань. Публікуються статті про визначні свята, їх історія та дати проведення.

 

 

 

 

 

Фінансовий контроль. 2020. № 5.
У новому номері журналу розглядаються питання суспільного мовлення та «розпилювання» його бюджету. Маємо можливість почути відповіді фахівців на поставлені запитання. Дізнаємося як рятувальники не встояли перед марнотратством та як будівельна компанія замість зведення прибуткового житла купує його. У рубриці «Корисно знати» знайомимося із законодавчими актами про закупівлі та змінами до нього. Яка зарплатня у керівників державних підприємств та за що вони її отримують. Про розплату городян за борги безгосподарних комунальників розповідає рубрика «Марнотратство». На сторінках журналу розглядається питання про те, чому перспективні парки несуть збитки. Про господарську діяльність та значні борги підприємства «Укрінтеренерго» розповідає розділ «Догосподарювалися».

 

 

 

Безпека життєдіяльності. 2020. № 7.
Новий номер журналу знайомить нас із найнебезпечнішими рослинами України, простий контакт із деякими лісовими та польовими рослинами може обернутися важким отруєнням. Дізнаємося які вправи виконувати для зміцнення дихальної системи та що таке імунітет. Розповідається про амброзію, бур`ян, який шкодить здоров`ю людини, оскільки спричинює алергію (поліноз). Пропонується розробка навчально-виховного заходу щодо проведення Тижня безпеки життєдіяльності у школах під час літніх канікул. Дотримання правил безпеки, щоб запобігти лісовим пожежам. Надано поради безпечного відпочинку на пляжі, правила збирання та споживання грибів.