3 травня 2024 року о 18.00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності. 1-й поверх) відбудеться публічна зустріч-дискусія з Олександром Коваленком на тему: «Погляд з Одеси: як протистояти гібридним спробам кремля посварити Україну з Румунією, Болгарією та Молдовою».

Будемо говорити про те, як росія та її спецслужби дестабілізують ситуацію у країнах Європи, щоб протидіяти Україні. При цьому вони активно використовують ультраправі політичні сили, риторика яких замішана на націоналістичних, міжетнічних та євроскептичних ідеях.

Та головним завданням для російських спецслужб у 2023-му стала активізація різних осередків у Польщі, Румунії, Болгарії та Молдові для внутрішньої соціальної та політичної дестабілізації, провокацій та деструктивних дій, які мали зашкодити відносинам з Україною. Проросійські сили намагаються дестабілізувати ситуацію і на Одещині, в тому числі через монополізацію прав нацспільнот, аналогічно до Закарпаття, Буковини. Тема утисків прав нацменшин використовується задля гальмування зближення України з ЄС і НАТО.

Реєстрація обов’язкова за посиланням: https://forms.gle/6ys4QG8LwGJ1jAku8

Спікер – Олександр Коваленко (відомий під ніком zloy_odessit) – військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив». Провідний експерт Українського центру дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука. Автор книг «11 днів без Путіна», «Інформаційна війна у режимі Standalone» та співавтор монографії «Стратегічні комунікації в умовах гібридної війни: погляд від волонтера до науковця». Бере активну участь у протидії російській пропаганді з 2014 року.

Подія відбувається за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проєкту «Посилення міжетнічного діалогу для забезпечення стійкості та верховенства права в Україні, як основи для повоєнної відбудови країни та зміцнення добросусідства у Центральній Європі заради європейської і євроатлантичної інтеграції України», який реалізовує Інститут центральноєвропейської стратегії.

Організатори: #ReOpenUkraine #BuildingBridges #IRF # ICES