Шановні користувачі!

Знайомимо з деякими новими книгами, які надійшли до фонду бібліотеки.

Андрухович Ю.  Тут похований Фантомас [Текст] : есеї / Юрій Андрухович. -Брустурів: Дискурсус, 2019. – 240 с.

ТСН-ки – це колонки Юрія Андрійовича 2010-2014 рр. У цей період їх було створено близько двох сотень. До вашої уваги – своєрідне вибране з цих записів, розташованих у суворо хронологічній послідовності.

 

 

 

 

 

 

Йоганн Вольфґанґ фон Ґете. Вибіркові спорідненості / 3 німецької переклав Юрко Прохасько – Львів: ТОВ «Література та мистецтво», 2019. – 200 с.

У Ваших руках саме той твір Й. В. фон ҐЕТЕ, що його сам автор вважав своїм найвдалішим та найвидатнішим; у кожному рарі, один із найкращих романів світової літератури – «Вибіркові спорідненості». На сторінках цієї книги автор порушує низку засадничих людських тем, які обертаються головним питанням новочасності: чому добрі, зичливі, добромисні, привітні і приязні, прекрасно освічені й заможні, культурні й культивовані, першорядно виплекані й рафіновані люди, щиро й переконано бажаючи блага собі й ближнім, не спроможні зробити добре ні собі, ні іншим, не годні добре облашту-ватися в цьому світі? Чому найкращі помисли тонуть в хаосі, а найліпші наміри закінчуються катастрофами?

 

 

 

Гокинг Стівен, Млоданов Леонард – Найкоротша історія часу. – Харків, 2019. – 156 с.

Ми живемо в незвичайному й чудовому всесвіті. Потрібна неабияка уява, щоб оцінити його вік, розміри, шаленість і навіть красу. Місце, яке посідають у цьому безмежному космосі люди, може здатися мізерним. А проте ми намагаємося зрозуміти, як увесь цей світ влаштований і яке наше місце в ньому. Кілька десятиліть тому відомий науковець (дехто каже, що це був Бертран Рассел) виступав із публічною лекцією з астрономії. Він розповідав, що Земля обертається навколо Сонця, а воно, своєю чергою, навколо центра великого зоряного скупчення, що зветься нашою Галактикою.

 

 

 

 

 

Памела Дракермен. Дорослих не буває. Історія дорослішання на середині життя / Переклад з англійської Ірини Листопад, Анни Оксентюк. – Київ: Yakaboo Publishing, 2019. – 288 с.

Памела Дракермен, американська письменниця, добре відома українській аудиторії за книжкою «Французьке виховання», написала ще одну історію виховання та дорослішання – цього разу себе як дорослої людини. Вона пише про типові й нетипові досвіди та виклики свого покоління, вічні й унікальні, притаманні нашому часові: про кризу середнього віку, перші провістки старіння, про подолання хвороби, тероризм, нові кар’єрні етапи, мудрішання і примирення, любов і дружбу, мудрість і щирість. До цих, здавалося б, універсальних тем Дракермен підходить із самоіронією та інколи несподіваним гумором, а також із дослідницькою сумлінністю іноземки, яка вдячно осягає чужу культуру.

 

 

 

Еріксен Т. Г. Сміття і люди. Зворотний бік споживання /Томас Гіл-ланд Еріксен ; пер. з норвезьк. – Київ: Ніка-Центр, 2019. -224 с.

Книжка знаного норвезького вченого-антрополога Томаса Гілланда Еріксена «Сміття і люди» – це розгляд різних аспектів співіснування людської ойкумени та світу відходів. Попри свою назву, це зовсім не екологічна розвідка й не інструкція порятунку світу від забруднення та різних відходів. Автор розглядає сміття як невід’ємну рису людського способу існування. Мало хто знає зазвичай, скільки реально сміття ми виробляємо. Мало кому відомо, що під час Створення одиниці більшості пластикових предметів продукується більший об’єм відходів, аніж об’єм самої тієї речі. Усвідомити і відчути реальність сучасного виробництва та, що головне, споживання – ось те, що пропонує нам Еріксен, і, звичайно ж, пуститись у роздуми разом із ним.

 

 

 

 

Забужко, Оксана Музей покинутих секретів: Роман. – Київ: КОМОРА, 2019. – 832 с.

Цей роман визнано українською та зарубіжною критикою не тільки за найвидатніший твір української літератури доби незалежності, а й за один із найважливіших у всій літературі Східної Європи після падіння комунізму. Нагороджений Центральноєвропейською літературною премією «Анґелус» (2013), перекладений англійською, німецькою, польською, чеською, російською мовами, неодноразово відзначуваний як «книжка року» (в Україні, Німеччині, Швейцарії, Польщі), «Музей покинутих секретів», «роман Нобелівського класу» (Newsweek Polska); по праву став візитною карткою нової української літератури. Це – сучасний епос сучасної України; родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюють період від 1940-х років до весни 2004-го. Велика література і жорстока правда – про владу минулого над майбутнім, про кохання, зраду і смерть, про споконвічну війну людини за право бути собою.

 

 

 

Корній Д. Поруч з тобою : збірка / Дара Корній, Наталка Доляк, Міла Іванцова. – 2-ге вид. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019. – 224 с.

До збірки увійшли оповідання трьох українських авторок. Три – магічне число. І, звичайно ж, щасливе. У таку собі жіночу тріаду потрапите ви, коли візьмете до рук цю книжку, будете співчувати, сміятися, радіти, тужити й вірити, що навіть у найпохмуріші миті життя обов’язково знайдеться той, хто і засвітить для вас промінчик надії. Це історії про нас, про тих, хто поруч та кого немає; про коханих, заради яких ми ладні на все, але які не завжди готові віддячити тим самим; про близьких і друзів; про тих, кого втрачаємо, і тих, кого знаходимо в круговерті життя.

 

 

 

 

Кублицький, В. Юнацтву про мистецтво. Книга четверта/ В. Кублицький. Київ : Мистецтво, 2019. – 56 с.

У книзі для юнацтва пропонується розповідь про один із найпопулярніших жанрів образотворчого мистецтва — історичний. Адже картини на історичні, релігійні та міфологічні теми завжди інформативно насичені й наглядно знайомлять глядача з найважливішими подіями всіх часів і народів. Завдяки історичним композиціям ми немов би переносимось у минуле і стаємо його свідками. А це справжня скарбниця для юного допитливого розуму та багатий матеріал для роздумів.

 

 

 

 

Кублицький, В.Юнацтву про мистецтво. Книга третя / В. Кублицький. – Київ : Мистецтво, 2019. – 56 с.

У книзі для юнацтва пропонується розповідь про особливий жанр образотворчого мистецтва – побутовий. Це картини, які зображають приватну й громадську діяльність людей, їх сімейні стосунки та зв’язок з природою. Навіть спортивні змагання й військові дії стають темами полотен художників. Побутові твори живопису у своїй сукупності являють собою панораму суспільного життя в той чи інший період історії та становлять непересічний інтерес для допитливого глядача.

 

 

 

 

Лемові леми: Колотнечі з приводу всесвітнього тяжіння / Л 44 Т. Лем ; пер. з пЛі. І. Шевченко : Так казав Лем / Зі Станіславом Лемом розмовляє Станіслав Бересь / С. Лем, С. Бересь; пер. з пол. А. Павлишина. – Тернопіль: Богдан, 2019. – 736 с.

«Колотнечі з приводу всесвітнього тяжіння» — це спогади Томаша Лема про свого батька, Станіслава Лема. Любов і захоплення тут поєднуються зі стриманою відвертістю, завдяки чому портрет Станіслава Лема виявляється таким живим, чарівливим і різнобарвним. «Так казав Лем» – це перероблене і доповнене видання «Розмов зі Станіславом Лемом» Станіслава Береся, що тривали у 1981-1982 рр. та через двадцять років, у вересні-грудні 2001 р. Тут ви знайдете унікальні спогади та роздуми видатного філософа і письменника про науку, мистецтво, життя і пам’ять, близьких і далеких.

 

 

 

 

Лис В. С. Століття Якова : роман / Володимир Лис ; передм. О. Забужко. – 5-те вид., стер. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019. – 240 с. : іл.

Найкращий роман десятиріччя — короноване слово, яке вразило літературну Україну! У житті старого Якова Меха на короткий час, мов той метелик, з’являється дівча-приблуда. Вона питає, чи любив він колись, – і виринають десь із глибини пам’яті його кохання, і біль втрати, і круговерть війн та режимів, і радощі та горе в родині, і гріхи й каяття…

 

 

 

 

 

Мюллер Річард Фізика часу. Усе відбувається зараз / пер. з англ. Артем Замоцний. – Київ: Наш формат, 2019. – 344 с.

Час впливає не лише на наше сприйняття повсякдення, а й на функціонування об’єктів, які нас оточують. Наприклад, система GPS, яка допомагає нам орієнтуватися, не могла би працювати коректно, якби ми не розуміли дивовижних властивостей часу і його зв’язків із простором, великими швидкостями та гравітацією. Яким чином час розтягується чи стискається? Що означає, коли ми кажемо «час плине»? Як можна описати поняття «зараз»? У цій книжці фізик Річард Мюллер детально пояснює, що таке час і що варто розуміти під «теперішнім моментом».

Райх Девід Хто ми такі? Походження людини крізь призму ДНК / пер. з англ. Анна Марховська. – Київ: Наш формат, 2019. – 368 с.

Історія науки показує, як небезпечно бути переконаним у тому, що знаєш істину. Усі помилки — починаючи від уявлення, що Земля пласка, а Сонце обертається навколо неї, — мають стати для нас попередженням і навчити піддавати сумнівам інформацію та не довіряти стереотипам. Генетик Девід Райх переконаний: геномна революція стрімко ламає наші уявлення про минуле. Чим ми відрізняємось одне від одного? Що таке ідентичність? У своїй книжці дослідник описує сучасні відкриття, пов’язані з вивченням і порівнянням стародавньої та сучасної ДНК. Він показує зміни, які відбувалися з популяціями людей у далекому минулому, доводячи, що ДНК може розповісти про історію людства значно більше, ніж традиційний арсенал археології.

Публій Овідій Назон Метаморфози / Публій Овідій Назон / переклав з латини Андрій Содомора. – Львів : Видавництво “Апріорі”, 2019. – 520 с.: іл.

В Овідієвих «Метаморфозах», поемі, яка чи не найщедріше живила європейську літературу, мистецтво, культуру загалом, із первісного хаосу, в низці міфологічних образів-перевтілень, постає перед читачем упорядкований світ і найдивніше в цьому світі творіння – задивлена в зоряне небо мисляча людина.

 

 

 

 

 

Цвейг С. Нетерпіння серця / Стефан Цвейг; пер. з нім. А. В. Савченко; худож.-оформлювач О. А. Гуталова-Мешкова. — Харків: Бібколектор, 2019. — 347 с.

Стефан Цвейг (1881—1942) — найпопулярніший австрійський письменник, автор новел, романів і белетристичних біографій. їх екранізували генії кіно, на них виросли покоління читачів. Секрет його творів простий: Цвейг відкриває таємниці людського серця, блискуче передає найтонші порухи душі, розповідає про незвичайно сильні почуття, що штовхають героїв на подвиги і злочини, про божевільні пристрасті, гордість і здатність до самопожертви… Драматичні долі героїв, любов і ненависть на межі життя й смерті, глибокі душевні депресії майстерно описані автором, що й сьогодні робить його твори актуальними. Книжки місцевих авторів та краєзнавчої тематики запитуйте у відділі краєзнавчої літератури і бібліографії.