30 вересня – найчитальніший день року, адже указом Леоніда Кучми – президента України – № 471/9 від 14.05.1998 року було затверджено Всеукраїнський день бібліотек.

У цей день вітання з професійним святом приймають бібліотекарі — провідники у світ знань, казок, подорожей, фантастики, наукових відкриттів. Їм відомі секрети класифікації книг, складання бібліографічних довідників та каталогів.

Сьогодні в Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. У них працює понад 52 870 співробітників, а послугами книгосховищ користуються більше 17 мільйонів 490 тисяч читачів.

Кожного року цей день відзначається особливо, щоб ще і ще раз показати і доказати, що бібліотеки живі і сучасні.

Під час свята

Цього року свято в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського було присвячено Міжнародному дню кави, яке з 2015 року відзначається 1 жовтня поціновувачами кави в усьому світі.

Бо яке читання без кави? Бо яка кава без книги?

Фойє бібліотеки було прикрашене повітряними кульками з логотипом бібліотеки та світлинами із зображеннями працівників бібліотек з улюбленим напоєм – «Бібліоклуб любителів кави».

Запашною кавою зустрічали гостей свята. В «кавовій» фотозоні можна було зробити тематичні світлини з книгами та кавою.

Захід розпочався з привітання друзів та гостей бібліотеки та нагородження кращих працівників. Серед тих, хто привітав бібліотекарів, були депутат міської ради Світлана Осауленко та представники партії «Голос» на чолі з Наталією Делієвою.

Привітали бібліотекарів представники партії «Голос» на чолі з Наталією Делієвою

Традиційно був представлений бібліотечний кліп (вже третій) «Як у нас в бібліотеці», який також традиційно був прийнятий «на ура».

Із зацікавленістю присутні занурились у коментовану виставку наукового співробітника Одеського музею Західного та Східного мистецтва Ольги Дзерик «Кава в образотворчому мистецтві».

Історичний екскурс «Віденська кава Юрія Кульчицького: українець, що навчив Європу пити каву» провела співробітник бібліотеки, аспірант кафедри історії та етнографії України Одеського національного політехнічного університету Ксенія Сорокіна.

Гості свята активно взяли участь у вікторині з історії кави «Міцний, гіркий, ароматний» та отримали призи.

Переможцы вікторини з історії кави «Міцний, гіркий, ароматний»

Жвавий інтерес викликала книжкова виставка «Старовинні рецепти кави в книгах рідкісного і цінного фонду бібліотеки».

Книжкова виставка «Старовинні рецепти кави в книгах рідкісного і цінного фонду бібліотеки»

Для гостей бібліотекарі прочитали вірші про каву «Кави п’янкий аромат».

Разом заспівали пісню «Запроси мене на каву» авторів і виконавців Shy & Boosin.

Про кавові традиції світу розповіли завідувач читальної зали Карина Бондарчук та т.в.о. завідувача відділу виробничої літератури Марина Марченко.

Провідний бібліотекар відділу персонального абонементу Тетяна Луценко ознайомила з книжками виставки «Жіночий роман з присмаком кави»; про новинки літератури детективного жанру «Пий каву, читай детективи, будь щасливим» розповіла завідувач сектору відділу юридичної літератури Марія Меліховська.

Подорож з одеським гідом Катериною Курлап «Історія одеських кав’ярень» із неподільним інтересом здійснили всі охочі та отримали відповіді на численні запитання.

Подорож з одеським гідом Катериною Курлап «Історія одеських кав’ярень»

На останок підняли настрій бібліотекарі представленими відеоанекдотами про каву «П’ємо каву та посміхаємось».

Грамоти Департаменту культури отримали кращі фахівці