Щороку в Україні відзначають «Шевченківські дні» 9 і 10 березня, які співпадають з роковинами народження і смерті поета.

В ОУНБ ім. М. Грушевського до цих пам’ятних днів присвячена низка заходів у відділах обслуговування (читальна зала, відділ персонального абонементу, відділ мистецтв):

• «Поет родом з народу» (Шевченківські читання);
  • «Тарас Шевченко та його поема «Гайдамаки» (літературна зустріч);
  • «Тарас Шевченко в українській музиці» (музична бесіда);
  • «І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик…» (літературний вечір).

Книжково-ілюстративна виставка «Україна – поетичними стежками Кобзаря». Представлені поетичні, прозові та художні твори Тараса Шевченко та матеріали про життєвий та творчий шлях національного поета.

Постать Тараса Шевченка, вершинна в національному культурному й літературно-мистецькому процесі, вже два століття виокремлюється як самобутня культурно-історична епоха, яка невгасимо випромінює духовну енергію. Завдяки Шевченку назавжди здобула своє повноправне місце у світі українська літературна мова, а його поетична творчість дала могутній поштовх розвитку нової української літератури, яка, переборюючи надзвичайні труднощі, пройшла гідний шлях, зберігши високий шевченківський дух.