23 листопада 2018 року о 17.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться лекція Андрія Усача «Звичайні люди і надзвичайне зло: поведінка місцевого неєврейського населення під час Голокосту в окупованій Україні».

Під час лекції буде здійснено спробу презентувати історію Голокосту в окупованій Україні через призму життєвих траєкторій представників місцевого неєврейського населення – тих, кого традиційно прийнято іменувати винуватцями, рятівниками або спостерігачами. Чи справедлива така класифікація? Лектор продемонструє більш широкий діапазон можливих поведінкових моделей та їх комбінацій в умовах екстремального насильства, ілюструючи їх історіями конкретних людей, реконструйованими за допомогою документів з архівів колишніх радянських спецслужб, усно історичних спогадів та інших джерел.

Довідка. Андрій Усач – історик, навчається на докторській програмі з історії Українського католицького університету у Львові, науковий співробітник Меморіального музею «Територія терору», працює над дисертаційним дослідженням «Місцева колаборація та Голокост в окупованій Україні: Барська округа, 1941-1944 рр.».

Вхід вільний.