Зустріч відомого письменника, академіка, професора, заслуженого журналіста України  Богдана Івановича Сушинського з пенсіонерами Приморського району Одеси в обласній універсальній науковій бібліотеці  ім. М. Грушевського традиційно проведено напередодні Дня української мови та писемності, 19 лютого 2019 року. Цього року її проведено за підтримкою депутату Одеської міської ради Лілії Леонідової.

Співробітники бібліотеки  підготували книжкову виставку Богдана Сушинського, а письменник приніс у дар бібліотеці свої книжки.      Було дуже приємно, що наш славетний земляк отримав престижну Міжнародну премію імені Джека Лондона 2019 року у числі чотирьох письменників. Богдан Іванович нагадав, що він пише українською та російською. Його улюбленими темами є лицарство, козацтво, а також художні романи. Цікавою темою є антологія шпіонажу, вже написано сім книг, готується до видання ще дві. 

Письменник відверто відмітив, що він намагається завжди бути першим у будь якій темі, висвітлюючи певні проблеми багатьох країн. Але у фокус його зору потрапляють лише яскраві особистості, які залишили слід в історії. Тому Сушинський, занурюючись у тему, вивчає архівні матеріали й старовинні хроніки, а також принаймі намагається відвідувати саме ті країни, з яких походять його герої.

Протягом бесіди письменник згадав багатьох історичних постатей, яких завдяки наполегливій праці він повернув нашій історії. Це більш кілька сотень імен громадських, науково-освітніх, політичних та релігійних діячів, біографічні дані яких було зібрано по крихіткам із різних джерел – і вони засяяли діамантами на тлі сучасного сьогодення, сприяючи розвиненню в Україні європейських цінностей.

«Славетні жінки Стародавньої України» – літературно-художнє видання видавництва «Астропринт», 2016. Книга вийшла за підтримки Одеської обласної державної адміністрації, але, нажаль, дуже мізерним тиражем. «Саме через буття жінок Стародавньої України ми пізнаємо той, реальний світ, у якому жили наші предки-чоловіки – поза міжусобними війнами, далекими походами і безкінечними інтригами» – Богдан Сушинський.

Перед очима досі встає галерея жінок-українок за походженням або долею, які написані пером митця слова Богданом Сушинським. На думку прийшли водночас два висловлення інших митців, Леонардо да Вінчі стосовно портрета Мони Лізи або Джоконди, й Гюстава Флобера відносно «Мадам Боварі». Перший сказав, что Мона Ліза – це він, другий ніби то повторив: «Мадам  Боварі  – це я». Отже, в читача виникає  відчуття, що Сушинський як великий містифікатор завів у кімнату з дзеркалами    й продемонстрував безліч своїх особистих портретів – це був   найвидатніший з його перфомансів.

Він не увійшов, а занурився у тему буття славетних жінок Стародавньої України  не тільки глибоко співчуваючі їм, але й добре розуміючись на тому, що вийти за рамки двох можливих сценаріїв життя: або заміжжя, або чернецтво, було у давні часи нереально.

Чи можливо чоловіку так думати й висловлюватися суто по-жіночому:      «Коли тебе віддають заміж, не питаючи твоєї згоди, за людину, яку  ти ніколи й у вічі не бачила, розраховуючи на те, що наречений вразить тебе красою та манерами поводження, не доводиться, як не доводиться сподіватися і на те, що він одразу сподобається. До того ж, Анна чудово розуміла, що її віддають не за нареченого, не за судженого, – а за … короля». Можливо, тільки у тому разі, коли висловлює свою думку письменник.

Галерея різних за джерелами находження свідоцтв, вчинками, характерами, недаремно перелічуює  риси жінок словами «мужня», «мудра», «талановита».  Отже, головний свій роман про Жінку, маємо надію, письменник Сушинський ще має написати.

Пенсіонери поділились враженнями:

Куліковська Тетяна Дмитрівна: Письменник Сушинський неперевершений розповідач. Він надає підтримку, розуміючись на тому, що живемо у складні часи. Він вміє пожартувати, навіть, розповісти анекдот, але це дуже шляхетно.

Янкунас Наталя Михайлівна: Дуже приємно послухати гарну, чудову мову. Багатогранний талант письменника, який пише вірші, який розуміється на психології жінок, захоплює. Премія імені Джека Лондона підкреслює, що письменник впливає на загартування характерів українців.

 

Марія Фетісова