Більше вісімдесяти відсотків інформації людина отримує за допомогою зору. Здається, не бачачи, пізнавати світ, відчувати його красу та й просто перебувати в зоні комфорту абсолютно неможливо …

2 березня 2019 року о 13.00 в Одеській ОУНБ ім.. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) у межах проекту Intellectuarium відбудеться зустріч з незрячими відеоблогерами з Одеси. Автори YouTube-каналу «Цікава повсякденність» Анна і Михайло Нивни розкажуть про те, як незрячі люди пізнають світ і вирішують звичайні завдання незвичайними способами.

Під час зустрічі дізнаємося, як незрячі пишуть і читають, малюють і орієнтуються в просторі, будемо вчитися працювати з комп’ютером без зорового контролю, слухати фільми з тіфлокомментарями і сприймати темряву як зону комфорту.

Також отримаємо відповіді і на більш незвичайні питання, наприклад: «Як виглядає дисплей без дисплея?» «Як, не дивлячись, визначити колір тієї чи іншої речі?», «Чому брайлівський принтер повинен працювати в закритому шафі?».

Ці та інші цікаві моменти допоможуть нам наблизитися до розуміння таких важливих питань, як сприйняття мистецтва незрячими людьми, проблеми адаптації та соціалізації незрячих.

Детальніше про спікерів:

Михайло Нивни – випускник Національного університету «Одеська юридична академія», начальник юридичного відділу ПАТ «Енні Фудз»;

Анна Нивни – кандидат філософських наук, автор і ведуча програми «Океан кіно і літератури». Михайло і Анна – чоловік і дружина, разом вони створили і ведуть канал «Цікава повсякденність», де розповідають про життя незрячих людей.

Участь по системі free donation.

Додаткова інформація за тел. +38093 034 59 99.

Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/hHyTq7