З ВІКІПЕДІЇ:

«Коропи коі або, більш точніше, парчові коропи – декоративні одомашнені риби, яких виведено з амурського підвиду сазана. Коропом коі вважається риба, яка пройшла шість селекційних відборів, після чого їй присвячується певна категорія. Європейці взнали коропів коі тільки після Другої світової війни.

Мешканці ставку Одеського зоопарку – різноколірні коропи коі – нікого з відвідувачів не залишають байдужими.

До Китаю вони потрапили з Прикаспійського регіону, а звідти – до Японії. Пращур коі – це короп або сазан, риба прісноводна, яка дуже плодюча. Коі – порода коропа, яка штучно виведена в Японії, вона відрізняється від звичайного сіро-сріблястого коропа, має яскравий й незвичайний окрас, часто золотий, чорний, червоний. Тільки за назвами коропів можна вивчити японську мову.

Особливість коропів є в тому, що вони можуть плити проти течії: зрозуміло, чому ця рибка символізує завзятість й силу. В цілому символ коі означує боротьбу, силу волі, подолання труднощів й досягнення мети. Коі сприймається в Японії як чоловічий символ. Саме п’ятого травня в День Дітей, свято хлопчиків, у всієї Японії розвіваються Коноіборі – тканинні коропчуки, символ побажання хлопчакам бути сильними й успішними й непереможними. Але в широкому сенсі символіка риби коі суміщає Їнь і Ян, жіночого пасивного темного й чоловічого активного світлого.

Як в нас розповсюджені в домівках коти й собаки, так само в Китаї і Японії – рибки. Але під час феодальних війн й в ситуації облоги, рибки, які були в ставках, глиняних чашах або чашах драконів, використовувалися як їжа.

Оцінка особі риб, так само як собак й кішок, на виставках акваріумістів надається за певними критеріями, коли ми їх розглядаємо зверху. Бачимо чітко колір, перехід від кольору до кольору, форму голови й чистоту шкіри попри абсолютній симетрії, рух риби за плавною траєкторією. В підсумку – максимальне емоційне задоволення. Можна годинами спостерігати за вишуканим танком рибок, який знімає напругу, розслабляє нервову систему.

Саме в Одеському зоопарку популяція коропів коі почалася з того, що в штучний басейн запустили двадцять коропів, які добре пристосувалися до умов додержування. Коропи впізнають людей, які їх годують, навіть, їдять з рук. За основу беруть природний інстинкт й завдяки мінімальній дресурі приручають декоративних одомашнених риб.

Культура Сходу з милуванням квітучими сакурою й хризантемами, танками риб коі допомагає відновити приховані людські інстинкти; згадати, що людина не «творець природи», а є таким самим представником живої природи.

Марія Фетісова.