26 квітня 1986 року об 01 годині 24 хвилини  за київським часом сталася радіаційна катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції.

Два вибухи, повністю зруйновано четвертий енергоблок, пожежа. Пожежники, що виїхали за декілька хвилин на аварійний сигнал, мали для захисту тільки брезентові роби, каски та рукавички. Через 20 хвилин роботи на гасінні  їх тіло покрив «ядерний загар» . Коли вони помирали, їх тіла герметизували у бетоні через ядерне випромінювання. Про кількість загиблих і досі йдуть дебати. Найбільше постраждало містечко Прип’ять, лише  майже через добу після аварії мешканців  почали евакуювати.

Ця трагедія назавжди закарбувалась в історії нашої країни і стала найбільшою аварією за всю історію атомної енергетики.

Чорнобильська катастрофа:про те, що насправді сталося в ту ніч, який сьогодні стан зони відчуження та саркофагу над четвертим блоком, що буде у майбутньому – далекому та близькому, про героїв тієї ночі та довгих діб ліквідації аварії, коли ми захистили нашу країну і світ від радіаційної смерті, розповідають книги, експоновані на виставці «Зона лиха – борг пам’яті».  

Виставка відкрита на другому поверсі  бібліотеки 23 квітня – 5 травня. Книги, документи і світлини чекають тих, хто хоче згадати, або пізнати щось нове.