28 лютого 2023 року о 15.00 в Одеській ОУНБ імені М.С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться презентація проєкту і робіт митців «Земля повернення, земля турботи».

З осені 2022 року українські художники працювали над новими роботами в рамках лабораторії мистецьких досліджень про досвіди війни «Земля повернення, земля турботи». У проєкті взяли участь Катерина Бучацька, Андрій Рачинський і Даніїл Ревковський, Пьотр Армяновський, Віктор Константінов, Іван Скорина, Ксенія Щербакова, Ксенія Янус, Максим Іванов, Ася Баздирєва.

Створені роботи в різних медіа — відео, звук, текст — представлені на онлайн-платформі https://www.landtoreturn.com.ua

У своїх роботах митці та мисткині торкаються різних питань: від того, як ми будемо пам’ятати російсько-українську війну та якими будуть майбутні меморіали, до аналізу звукового досвіду перебування у відносно безпечних містах під час повномасштабного вторгнення.

Спікери:

  • Оксана Довгополова, співкураторка лабораторії, кураторка платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво
  • Валерія Наседкіна, менеджерка лабораторії, культурна менеджерка, дослідниця
  • Віктор Константінов, учасник лабораторії, музикант

«Земля повернення, земля турботи» — це лабораторія мистецьких досліджень про досвіди війни. У проєкті об’єднались куратори, митці та дослідники, аби в діалозі шукати способи осмислення війни та рефлексувати зміни у власному житті та навколишньому середовищі.

Організатори лабораторії — Музей сучасного мистецтва Одеси, громадська організація «Слушні речі», платформа культури памʼяті Минуле / Майбутнє / Мистецтво, мистецький кооператив SoundCamp

Кураторки лабораторії — Наталка Ревко, Оксана Довгополова, Катерина Семенюк

Дизайн та розробка онлайн-платформи — Kultura Studio

Проєкт «Земля повернення, земля турботи» підтримано Британською Радою та Українським Інститутом в межах Сезону культури Велика Британія/Україна «Сценарії майбутнього»

Запрошуємо всіх охочих на презентацію результатів проєкту в Одесі, щоб дізнатися більше про ідею лабораторії та художні роботи, а також щоб разом поміркувати над завданнями мистецтва під час війни.

На випадок повітряної тривоги в бібліотеці обладнане сховище.