26 квітня 2024 року о 14:00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться благодійний майстер-клас «Рутенія. Пишемо українською мовою».

Організатор – громадська ініціатива #ІнфоВАРТА

Захід проводиться за однією зі складових проєкту Національної абетки «Рутенія. Графіка української мови», виданню «Українські прописи для всієї родини» (детально – за посиланням https://abetkarutenia.com.ua/product/propysy/)

Одеська ОУНБ імені М. С. Грушевського стала першим закладом в Одесі, яка представить проєкт Рутенія, провівши презентацію фільму «Рутенія. Повернення коду нації».

Писемність є потужним інструментом для вираження ідентичності та культурної унікальності, переконана авторка майстер-класу, сподвижниця проєкту, громадська активістка Ангеліка Корнієнко.

Український рукопис (пропис, скоропис, каліграфія чи мистецтво письма) сягає своїм корінням у глибину віків та має тисячорічну історію. Так склалося, що за більш ніж три сторіччя український пропис втратив своє офіційне використання. Гражданський шрифт, створений для російської мови та насильно впроваджений на територіі всіх колоній московіі, знищив навіть пам‘ять українців про свою писемність.

Тепер, коли Україна – вільна та незалежна, відновлюється і ключове культурне надбання — рукопис, який є однією з головних граней історичної спадщини нашої держави.

Автором єдиного проєкту в галузі шрифтового дизайну є відомий художник-графік Василь Чебаник. Саме Василь Якович, вперше запропонував і розробив уніфіковану цілісну систему історично відновлених графем та реалізував її в понад 60-ти шрифтах проєкту, який відзначений Національною премією України імені Тараса Шевченка.

Вхід вільний!