16 березня 2024 року о 12.00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться літературна зустріч ВПО з поетом Олексою Різниковим «З поетичною іскрою в душі».

З 16 до 24 березня 2024 року проходить Всеукраїнська акція «Національний тиждень читання. Тиждень поезії». Тема Тижня поезії – «дім».

Гаслом акції став рядок із вірша Ірини Шувалової «Ріки незмінно течуть додому». Завдяки темі «дім», яка лунатиме протягом тижня поезії Акція покликана підкреслити важливість дому для військових, які захищають наші домівки і водночас хочуть відчути тепло й затишок своїх рідних домівок, цивільних, які через війну змушені були переїхати в інші регіони України чи за кордон, людей, які залишилися на тимчасово окупованих територіях і чекають повернення додому – всіх українців, для яких дім тепер більше, ніж просто точка на мапі.

Поетичні рядки про дім, який для всіх нас – Україна, про любов до рідної землі й про любов до людей лунатимуть на поетичній зустрічі з Олексою Різниковим.

Український поет і письменник, мовознавець, просвітянин, громадський діяч, лауреат багатьох літературних премій, двічі ув’язнений дисидент-шестидесятник, повний кавалер ордену «За заслуги» Олекса Сергійович Різників, який народився на Донеччині, а з 1995 року мешкає в Одесі, сьогодні відомий в усіх містах і селах по всій Україні.

Робота ГО «Одеський інститут соціальних технологій» – партнерської організації бібліотеки спрямована на підтримку творчих пошуків людей, які через війну опинилися далеко від рідних домівок. Літературні кластери, що діють в межах реалізації проєктів організації за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» допомагають розвитку творчості та адаптації внутрішніх переселенців.

Свої поезії разом з відомим Майстром прочитають Анжела Білодід, Лариса Гордєєва, Лілія Кузьменко, Лідія Чала і всі, хто приєднається до нас в цей день!