22 серпня (2 вересня) 1794 року були закладені перші камені портових споруд. Ця дата і вважається днем народження порту та міста в Україні. Сьогодні про цю історичну подію нагадує меморіальна дошка, що встановлена на фасаді вхідного павільйону морського пасажирського вокзалу.

Коли чуєш милозвучне, чарівливе слово «Одеса», мимоволі з’являється тепла посмішка і світлішає на душі. Хто не чув про «матінку» Одесу? Оповита принадами морських чар і таємничих легенд, вона у всіх на вустах. Здається, це місто завжди існувало на березі Чорного моря, виринуло з нього у прадавні часи, мов антична богиня Афродіта. Стільки навколо нього реального і фантастичного водночас, що важко зрозуміти справжній характер і натуру Одеси.

У міста широка гостинна душа, і всі, хто побував тут, вважають її своєю. А про самих одеситів годі й говорити: усі в один голос стверджують – наша Одеса-мама! І не відіграють ніякої ролі ні національність, ні віросповідання – є тільки одне горде – одесит!

Про те, що Одеса – місто особливе, знають усі. Але в чому ж полягає ця «особливість»? Зрозуміти, або хоча б наблизитися до розуміння цього, й допоможе наша книжкова виставка, присвячена 225-річчю Одеси – «З любов’ю до тебе, Одесо!».