17 лютого 2024 року о 13.00 в Одеській ОУНБ імені М.С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудуться літературні читання «Ярослав Івашкевич: митець, народжений Україною» – творів українсько-польського митця Ярослава Івашкевича, 130-а річниця від дня народження якого відзначається у 2024 році (до Дня рідної мови).

Він цікавий читачам, тому що є однією з найкрупніших постатей польської літератури ХХ ст., провідна ідея творів якого надзвичайно актуальна і полягає в утвердженні культурної єдності усіх народів Європи.

Відвідувачів чекає літературний огляд творчої спадщини польського митця, конкурс виразного читання віршів Івашкевича, конкурс знавців польської літератури.

В цей день лунатиме польська та українська мови.

Захід відбудеться у партнерстві з Громадською організацією «Одеське імені Адама Міцкевича відділення спілки поляків в Україні», представниками польської діаспори в Одесі, учнями суботньо-недільної школи польської мови при Спілці, шанувальниками польської культури.

Щиро вдячні Українському інституту книги за сприяння створенню в нашій бібліотеці «Польської книжкової полиці» – двох комплектів з 20 книг – перекладів польських авторів, а також за отриману 21 книгу польською мовою в межах європейської ініціативи «Books for Ukraine». Безперечно, ці літературні дарунки будуть презентовані користувачам бібліотеки під час проведення заходу.

Вхід вільний!