«Вцілілу картину зі знищеного російськими загарбниками музею української художниці Марії Примаченко «Квітки виросли коло четвертого енергоблоку» продали за 500 тисяч доларів.

Картини Марії Примаченко вже вдруге продавалися на аукціоні під час війни. Нещодавно картина художниці «Моя хата, моя правда» була продана з аукціону у Венеції за €110 тисяч. Гроші передадуть на збереження української культури в умовах війни», – з українських ЗМІ.

Увесь світ знає про українську культуру. Картини Марії Примаченко , які продано, є символами незламної й непереможної України. Вже тільки їхні назви – це мотто: й про хату, яка вже давно не з краю, а в самому серці Європи; й про квітки біля четвертого енергоблоку, які всупереч екологічної, а тепер гуманітарної кризі, ростуть  й символізують життя.

Марія Фетісова.