Шановні користувачі!

З 11 ро 18 грудня 2019 року запрошуємо до бібліотеки на перегляд фільмів з програми показів XVІ мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Одеській області:

1. Bellingcat: Правда в світі постправди / Bellingcat: Truth in a Post-Truth World, Ганс Пул / Hans Pool, Нідерланди / The Netherlands, 2018, 88’

Цей фільм вивчає можливості роботи з відкритими джерелами, занурюючи глядачів у неповторний світ колективу «громадянських журналістських розслідувань», відомого під назвою Bellingcat. Команда Bellingcat розслідує резонансні справи (від катастрофи MH17 до отруєння російського шпигуна у Сполученому Королівстві), шукаючи правду та борючись за журналістську чесність у часи фейкових новин і суперечливих фактів.

2. Чистильники / The Cleaners, Ганс Блок, Моріц Різевік / Hans Block, Moritz Riesewieck, Бразилія, Німеччина / Brazil, Germany, 2018, 88’

Пориньте в таємничу тіньову індустрію модерації інтернет-контенту в третьому світі. Тут ми зустрінемо п’ятьох «цифрових сміттярів», яких Кремнієва долина відібрала з тисяч людей, доручивши видаляти «невідповідний» вміст із інтернет-сторінок. Паралельно ми побачимо людей з усього світу, чиї життя докорінно змінила онлайн-цензура. Зазвичай «чистильник» щодня проглядає й оцінює тисячі складних для сприйняття зображень, від світлин із місць бойових дій до порнографії. Таке не минає безслідно для психіки. Проте за їхньою роботою стоять фундаментальні запитання: що перетворює зображення на мистецтво або пропаганду і що визначає журналістику.

3. Дівчина проти гравітації / Girl Against Gravity, Єнс Педерсен / Jens Pedersen, Данія / Denmark, 2017, 21’

11-річна Ерденчімеґ твердо вирішила стати славетною конторсіоністкою, як багато відомих монгольських акробатів. Її команду з циркової школи запросили взяти участь у престижному шоу на площі перед парламентом. Раптово Ерденчімеґ втрачає здатність тренуватися. Перспектива стати «зайвою» у команді просто жахає, адже її батько за ґратами, мати – колишня пиячка, а саму Ерденчімеґ узяли до циркової школи як жест доброї волі. На кону не лише її мрії, а й честь її родини. Але зрештою вона знаходить у собі сили впоратися!

4. Послухай / Listen, Астрід Бюссінк / Astrid Bussink, Нідерланди / The Netherlands, 2017, 15’

Іноді життя здається дуже непростим, особливо якщо ви підліток. Не завжди вдається обговорити свої проблеми із друзями чи батьками. На щастя, дитячий телефон довіри у Нідерландах завжди вислухає. «Послухай» побудований на розмовах дітей із телефоном довіри. Одна дівчинка розповідає, що майже весь тиждень проводить сама вдома; іншій сумно, тому що її батьки розлучаються. Хлопчик із центру для біженців хвилюється через майбутнє, а інший хлопчик не хоче бути геєм і сподівається, що ці почуття минуться. Телефон довіри щодня приймає такі дзвінки від дітей, яким немає з ким поговорити. А ще діти телефонують, аби розповісти про своїх домашніх улюбленців, потренуватися перед виступом на «Голос. Діти» або пожартувати…

5. Поміж / In Between, Самір Карахода / Samir Karahoda, Косово / Kosovo, 2019 , 14’

Живучи за кордоном, брати і сини зводять однакові будинки, аби виразити рівність і єдність у родині. Змальований зі співчуттям портрет сімей, які з економічних причин змушені майже все життя жити окремо, відірваними від власної культури.

6. Чемпіонка / Champion, Мате Барта / Máté Bartha, Угорщина / Hungary, 2017 , 19’31’’

Ванеша – молода ромка, яка готується до головної події свого життя – престижного боксерського поєдинку. Від сільського спортзалу до чемпіонату пролягає довгий шлях, але за допомогою тренерки вона досягне своєї мети попри все.

7. Біотоп / Biotope, Пауль Шольтен / Paul Scholten, Німеччина / Germany, 2018, 11’31

Життя у Нойперлаху, передмісті Мюнхена, тихе та спокійне. Це безпечний район, де всі люди знайомі і вітаються одне з одним. У кожного є власне подвір’я, вздовж вузеньких вуличок стоять одномісні гаражі, і все дуже доглянуте. Проте нещодавно цей спокій порушила новина: скоро по сусідству житимуть біженці. Деякі мешканці бояться шуму, тому вирішують встановити звукоізоляційну стіну. «Біотоп» показує повсякденне життя мешканців Нойперлаху і справжні причини зведення цієї стіни.

8. Ти, бля, рота закрий! / Shut the Fuck Up!, Таїсія Кутузова / Taisiia Kutuzova, Україна / Ukraine, 2019, 25’

Сергій Чагаров з 15 років бореться з корупцією у рідному селі Гатне під Києвом. Його головна зброя – документ і журналістський текст. Під час однієї з сесій сільради депутат, звинувачений Сергієм у корупції, нападає та публічно погрожує активісту. Про цей випадок пишуть усі провідні ЗМІ України. Для них Сергій – герой. Для частини села – ганьба. Йому погрожують, радять не лізти у «справи дорослих», а однієї ночі підкидають на подвір’я вибухівку.

9. Без статусу. Україна / No Status. Ukraine, Дмитро Тяжлов / Dmytro Tiazhlov, Україна / Ukraine, 2019, 35’

Російський громадський активіст Олексій живе в Україні без статусу вже чотири роки. Він тут через політичне переслідування. Незважаючи на тягарі життя без статусу, Олексій намагається працювати і бере участь у багатьох заходах проти агресії Росії в Україні. Нурхан, журналістка з Киргизстану, з весни 2018 року шукає притулку разом із трьома дітьми-підлітками. Команда «Без кордонів» допомагає їм у пошуках свободи і безпеки.

10. Булер / Bully, Лі Гірш / Lee Hirsch, США / USA, 2011, 99’

Документальний фільм, знятий протягом 2009-2010 навчального року, відкриває глядачеві болісне і часто небезпечне життя жертв булінгу, демонструючи проблему, що перетинає географічні, расові, етнічні та економічні межі.

Детально про фільми ТУТ

Вхід вільний.