14 вересня 2018 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Взаємодія бізнесу та влади як фактор розвитку міста», у якому взяли участь бізнес-експерти зі Швейцарії Паскаль Саварі та Мауріс Контант. За словами іноземців, «Україна – цікавий регіон для інвестицій, бізнес в Одесі і в країні в цілому стало вести простіше».

На думку експертів, багато в чому лібералізації підприємництва сприяла реформа децентралізації.

В обговоренні цих питань також взяли участь Едуард Каражія – викладач економічних дисциплін в Одеському національному економічному університеті та Володимир Максимович – голова Асоціації сприяння муніципальним реформам, Михаїл Кацин – заступник декана факультету міжнародно-правових відносин Національного університету «Одеська юридична академія».

Едуард Каражія – викладач економічних дисциплін в Одеському національному економічному університеті

«Ті реформи, які були розпочаті і запущені з кінця 2014 року, частково дозволяють думати про те, що з часом ми, звичайно, прийдемо до того рівня ведення бізнесу як на місцевому, так і на загальнодержавному рівні, коли бізнес стане прозорим, бізнес зможе і захоче платити податки і не ухилятися від податків; коли бізнес стане рентабельним і найголовніше – бізнес стане безпечним», –  заявив депутат Одеської міської ради Олександр Шеремет.

Депутат Одеської міської ради Олександр Шеремет

Серед гостей заходу були студенти Національного університету «Одеська юридична академія» та Одеського національного економічного університету.