Жіночий образ в усі часи надихав поетів і музикантів, художників і композиторів. Муза і берегиня сімейного вогнища, вчена і літераторка, майстриня і мандрівниця…

«Видатні жінки України» – книжкова виставка про життя і долю прославлених жінок, які залишили помітний слід в науці, літературі, мистецтві…

 

  • Історик і етнограф Олександра Єфименко, перша жінка, що здобула ступінь доктора історії. У 1896 Олександра Єфименко зайняла перше місце в конкурсі на найкращий підручник з історії України.
  • Педагог Софія Русова від 1871 року, разом із сестрою Марією, вела в Києві перший дитячий садок і позашкільну освіту для дорослих.
  • За участі математика і кібернетика Катерини Ющенко було розроблено концепцію і формальну мову Адресного програмування – перше фундаментальне досягнення наукової школи теоретичного програмування.
  • Леся Українка писала в жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики. Брала активну участь в українському національному та жіночому русі. Відома завдяки своїм збіркам поезій «На крилах пісень», «Думи і мрії» «Відгуки», поем «Давня казка», «Одно слово», драм «Бояриня» і «Лісова пісня».
  • Соломія Крушельницька – найвидатніша оперна співачка. Серед її численних нагород та відзнак – звання «Вагнерівська примадонна» XX століття. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін. Італійський композитор Джакомо Пуччіні подарував співачці свій портрет з написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй»…