21 січня 2022 року о 16.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудуться презентація фільму «Всеволод Змієнко. Дві війни одного одесита» та презентація коміксу «Оборона Замостя. Легенда про лопату».

«Всеволод Змієнко. Дві війни одного одесита» – таку назву має фільм Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, створений студією «ONYKO» за сценарієм одеського історика Володимира Полторака.

Навколо сцени в польській кампанії Армії УНР зібрані як історичні ключові події того часу, так і розкрита особистість славнозвісного одесита Всеволода Змієнка та його друга Марка Безручка. Обидва – генерали Армії УНР, обидва уродженці південної України.

В рамках презентації вчені, а також співробітники УІНП розкриють образ одесита, біографія якого була стерта з людської пам’яті в часи радянської окупації.

Крім цього, в рамках заходу відбудеться презентація коміксу «Оборона Замостя. Легенда про лопату». Його презентуватимуть автори й редактори – співробітники Українського інституту національної пам’яті Володимир Поліщук та Ігор Кромф.

Цікаво, що і фільм і комікс переповідають одну й ту саму історію, де українцям і полякам вдалося врятувати Польщу від більшовистської навали. Більше того, і в коміксі і у фільмі – показано подвиг одесита Змієнка і уродженця Херсонщини Марка Безручка.

Вхід вільний за умови наявності принаймні однієї дози вакцини.