14 лютого 2018 року о 14.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) до Дня святого Валентина відбудеться святкова зустріч «Все починається з кохання».

День святого Валентина (Валентинів день, День Закоханих) — щорічне свято, яке припадає на 14 лютого.

Згідно легенди, в 269 році римський імператор Клавдій II прагнув завоювати світ, але для здійснення цього задуму армії не вистачало воїнів. Правитель був упевнений в тому, що виною тому сімейне життя, на яке солдати витрачають багато часу. Клавдій II видав указ про заборону одруження під час військової служби. Всупереч указу молодий священик Валентин нібито таємно вінчав закоханих. Коли імператор довідався про це, то засудив Валентина до смертної кари.

Коли Валентин у в’язниці очікував виконання вироку, він нібито закохався в сліпу дочку тюремника Юлію і зцілив її. Перед стратою він залишив їй прощальне послання і підписався «Твій Валентин». Саме з цим моментом пов’язують і появу Дня всіх закоханих, і звичай дарувати валентинки.

За непокору правителю священику відрубали голову, а пізніше Валентин був канонізований католицькою церквою. Через дві сотні років, в 496 році папа римський Геласій I оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

Гості заходу: викладачі і студенти кафедри інформаційної діяльності та медіа комунікацій гуманітарного факультету та Інституту підготовки іноземних громадян ОНПУ : 

  • Коляда-Березовська Тетяна Федорівна – доцент кафедри інформаційної діяльності та медіа комунікацій гуманітарного факультету ОНПУ, керівник студентського гуртка «Культура – Інформація – Освіта»;
  • Романова Ольга Клавдіївна – завідувач кафедри української та російської мов Інституту підготовки іноземних громадян ОНПУ,

а також  Ліщинська Світлана Леонідівна – завідувач відділу літератури іноземними мовами ОУНБ ім. М. Грушевського.

В програмі заходу:

  • книжково-ілюстративна виставка «Любите Любовь»;
  • краєзнавча вікторина «Одесса – город любви»;
  • музично-літературна композиція «Діалог кохання крізь віки»;
  • дарування книг бібліотеці в рамках Всесвітнього дня дарування книг.

Вечір відбувається в рамках 100-річчя Одеського національного політехнічного університету.

Вхід вільний!

Чекаємо всіх бажаючих!