28 липня в Україні відзначають день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира – Хрестителя Русі та День хрещення Київської Русі-України.

Хрещення Русі сприяло прийняттю нових державних законів та моральних цінностей.

Тому і час національного відродження суверенної держави України розпочав свій новітній історичний відлік із повернення до скарбниці народної пам’яті релігійних святинь, пам’ятних подій і дат, які своїми коренями сягають багатьох століть.

До цієї дати, популяризуючи літературу з питань виникнення та становлення християнської віри, в читальній залі на вас чекає книжково-ілюстрована виставка «Володимир Великий – духовний реформатор Київської держави», а саме:

  • Володимир Великий // Сегеда С. Український пантеон. – Київ : Балтія-Друк, 2013.  С. 8-13.

«Наприкінці 80-х років ІХ століття Володимир Святославович вдався до рішучого кроку, який змінив хід історичного розвитку Русі: відмовився від віри предків і запровадив християнство, яке на той час вже сповідувало більшість європейських народів. Великий київський князь віддав перевагу східному візантійському, варіанту цієї релігії, який якнайкраще відповідав соціальному і політичному устрою давньоруської держави».

  • Князь Володимир як духовний реформатор // Хроніка 2000. – 1997. – № 69-70. – С. 287-449.

Володимир Великий був, за словами Київського митрополита Іларіона, «…одягом для нагих, поживою для голодних, прохолодою для спраглих, помічником для вдовиць ,притулком для мандрівників, захисником скривджених і збагачувачем убогих».

  • Кралюк П. М. Прийняття і сприйняття християнства в Русі-Україні : монографія. – Київ : КНТ, 2018. – 136 с.

Монографія присвячена питанням поширення християнства на українських землях, починаючи з найдавніших часів і закінчуючи Володимировим хрещенням. Окремо звертається увага на «вибір віри» князем Володимиром.

  • Толочко, Петро. Володимир Святий. Ярослав Мудрий. – Київ : Артек, 1996. – 216 с., іл.

Дві наймогутніші державні постаті нашої далекої минувшини під досвідченим пером відомого історика являються читачеві у новому освітленні, а їхні діяння і непідвладний часові спадок розкриваються на основі новітніх здобутків української і світової науки.

  • Щоткіна, К. Хроніки Томосу / Катерина Щоткіна. – Харків : Віват, 2019. – 304. – (Серія «Історія та політика»).

Катерина Щоткіна, українська журналістка, авторка численних публікацій на соціальні й політичні теми. «Хроніки Томасу» – своєрідний підсумок її багаторічних досліджень релігійного питання…

Виставка присвячена 1032-річчю з часу Хрещення Київської Русі та князюванню Володимира Великого (980-1015 роки)