27, 28, 29 вересня 2017 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбувся мега марафон – віртуальна подорож до Японії, присвячена Всесвітньому дню туризму та Року Японії в Україні.

Нашими екскурсоводами в цій подорожі були члени Японського клубу в Одесі: президент – Гольша А.К .; майстер з каліграфії та орігамі – Сімаченко Л.А.; майстер японської гри Го – Ліверінов В.В.

Під час захоплюючої подорожі ми дізналися багато цікавих фактів про країну.

Учасники заходу

Сучасна Японія недарма вважається батьківщиною сонця. Саме тут починається новий день. У жителів острівної держави багато унікального – міста, природа, мова і культура. Японці завжди і в усьому вміють знайти гармонію, намагаються зберігати створене і пристосовуватися до природи. Зараз ця дивовижна країна поєднує в собі сучасні нанотехнології і багатовікові традиції. Хмарочоси мегаполісів мирно сусідять зі стародавніми храмами і священними воротами духів, розкішні готелі – з традиційними японськими рьоканами, дорогі спа-салони – з традиційними лазнями офуро.

Інтерес викликає світосприйняття японців, їх система виховання. Ось деякі риси менталітету японця – відповідальність, працьовитість, дисципліна, акуратність, розсудливість. Детальніше про систему виховання японських дітей можна дізнатися з книги Гольши Анатолія Кириловича «В три уже поздно».

Людмила Олександрівна Сімаченко познайомила нас з традиційним японським мистецтвом каліграфії. Кожен з учасників зустрічі залишив собі на пам’ять листок з ієрогліфами – побажаннями щастя, добра, успіху, благополуччя.

Сімаченко Л.А. познайомила з мистецтвом каліграфії

Одеський поет Шупта Дмитро Романович познайомив учасників зустрічі з чарівним світом японської поезії і передав в дар бібліотеці свою книгу – збірник поезії «Сад Рьоандзі».

Шупта, Д. Р. Сад Рьоандзі : лірика. – Київ : Видавниче підприємство «Деміур», 2009. – 90 с.

Як стверджують учені, слово Японія – українського походження. Лірика нової збірки «Сад Рьоандзі» не тільки за своєю тематикою, а і за формою творів (хокку, танка) так чи інакше торкається далекої Країні Світанкового Сонця, де став класиком основоположник японської дитячої літератури українець Василь Єрошенко. Там з дитячого садочка і, включаючи університетські програми, викладається філософське й педагогічне вчення Григорія Сковороди. В Японії вперше у світі належним чином було оцінено талант і подвиг простої селянки Катерини Білокур та присвоєно японцями їй звання академіка станкового декоративного живопису. Там, де «над обрієм зависла Фудзіяма», нині потужно працюють добрі знайомі поета Хіно Такао та Іван Бондаренко над створенням серії українсько-японських та японсько-українських словників.

Валерій Володимирович Ліверінов відкрив таємниці майстерності японської гри Го. Го є найстарішою відомою людині настільної стратегічної грою. Сьогодні Го стало одним з класичних мистецтв Японії, чудовим засобом розвитку і тренування розуму, улюбленим заняттям мільйонів людей. Рівень гри в Го розглядєють як своєрідний показник інтелектуального і розумового розвитку людини. В Го існує 10 заповідей. Ці канони можуть принести чималу користь не тільки на дошці, а й в повсякденному житі. Уроки гри Го під керівництвом Ліверінова В.В. постійно проводяться в бібліотеці, тому запрошуємо всіх бажаючих освоїти це древнє інтелектуальне мистецтво.

Ліверінов В.В. відкриває таємниці майстерності японської гри Го

Організатор. координатор і натхненник – Ліщинська С.Л. , зав. відділу літератури іноземними мовамми

Фото на згадку

Фото заходів ТУТ