20 січня 2024 року о 15.00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) до Дня Соборності України відбудеться відкриття виставки картин Юлії Шарапової «Вільна. Соборна. Незламна».

Український народ 22 січня щорічно відзначає величну дату своєї багатовікової історії – День Соборності.

Це свято об’єднання українських земель в єдину самостійну державу, це свято щорічно нагадує, що Україна не розділена, що у нас єдина держава та ми – єдиний народ.

На початку повномасштабного вторгнення росії українці пережили багато різноманітних емоцій, але найголовніше – всі відчули необхідність об’єднатися заради перемоги над агресором. Майже два роки поспіль Україна бореться за свою соборність і незалежність, показує всьому світу єднання та взаємопідтримку.

«В цей вирішальний для всіх українців рік ми маємо бути об’єднані єдиною метою – спільними зусиллями наближати перемогу, допомагати своїй армії й чинити спротив ворогу. Ми не маємо права забувати, що наша Соборність, наша єдність – це наша суперсила!!!», – каже художниця, переселенка з Луганської області Юлія Шарапова.

Юлія Шарапова, яка народилася на Луганщині, малює акварелі, наразі у своїй творчості виділяє два напрямки: природні та міські пейзажі та ілюстрації тварин і птахів у стилі Alla Prima. Юлія є учасницею міжнародних виставока= IWS Poland 2023, Всеукраїнської виставки в Києві «Незламні квіти» 2023 року, виставки «Maisterium 2023» у Державній академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну в Києві.

Мисткиня запрошує на відкриття своєї виставки до бібліотеки й пропонує долучатися до вернісажу аматорів та професіоналів з усіх куточків України.

«Це не просто виставка заради розваги та естетики, це має бути потужний захід, метою якого є нагадати людям, народу України, що ми сильні, коли об’єднані!!!!», – наголошує пані Юлія.

Співорганізатором виставки є Одеський інститут соціальних технологій – ОІСТ, що реалізує проєкт щодо сприяння адаптації ВПО в нові громади засобами культурної інтеграції.