12 січня 2023 року о 15.00 в Одеській ОУНБ імені М.С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться презентація видання Віктор Савченко, Тарас Гончарук «Повсякденне життя Одеси на зламі епох. Одеса Ланжерона — Воронцова» (видавництво «Фоліо», 2023).

Якою була Одеса в період свого «золотого віку» (а саме він був 200 років тому назад), як розвивалася в умілих руках градоначальників,… що таке порто-франко, як розбудовували місто — про все це і ще багато іншого на сторінках книги «Повсякденне життя Одеси на зламі епох. Одеса Ланжерона — Воронцова (1819 –1839)».

Віктор Савченко й Тарас Гончарук запрошують у надзвичайну подорож Одесою «золотої доби» — містом та передмістями, театром та ліцеєм, кабінетами влади та виробництвами. Пропонують стати, нехай і ненадовго, справжнім одеситом і відчути галас базарів, тишу бібліотек і невпинний шепіт моря.

Вже тоді, 200 років тому, молода Одеса, яку будували та якою керували європейці, що прагнули відтворити тут ідеальне «місто Сонця» з вільними людьми, вільною торгівлею та західною культурою, стала подразником для підстаркуватої імперії.