3 грудня 2021 року о 15.00 Музей української книги Одеської ОУНБ ім. М.С. Грушевського запрошує відвідати унікальну фотовиставку, що представляє собою вперше надруковані світлини зі знайденого в 2017 році архіву нікому невідомого одеського фотографа Вікентія Кугеля, який знімав Одесу протягом сорока років, з 1913 по 1953 рр.

Більше 60 років валіза з унікальною фотографічною спадщиною пролежала недоторканою в квартирі, де жив і працював фотограф. Процес її вивчення довів, що архів Вікентія Кугеля – це унікальна фотографічна колекція, яка має стати важливим внеском у культурну та історичну спадщину XX століття.

Вікентій Кугель

Перед глядачами розгорнеться широка картина, яка розповідає про життя міста – від камерних, сімейних сюжетів до масштабних змін у долі міста та країни, які зафіксувала фотокамера Вікентія Кугеля. Зроблені з цікавістю до подробиць, «живі» знімки дозволяють відкрити небачені раніше сторінки історії, поринути в атмосферу Одеси першої половини ХХ століття.

Колекція експонується у приміщенні Одеського музею західного та східного мистецтва (вул. Пушкінська, 9).

В день відкриття виставки вхід вільний! Далі щодня (окрім середи) з 11:00 до 17:00.

Нагадуємо, що для відвідання виставки необхідно мати сертифікат про вакцинацію!