12 березня 2019 року о 13.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) в рамках презентації Музею української книги в Одесі відбудеться відкриття виставки «Відродження /Renaștere», присвячене 130-річчю від дня народження класика молдовської літератури Олексія Матеєвича.

Олексій Матеєвич – румунський та молдовський поет, перекладач, автор гімну Молдови. Славу провідного діяча молдовського національного відродження О. Матеєвичу приніс вірш «Limba noastră» («Наша мова»), який вперше прозвучав сто років тому, влітку 1917 року, під час конгресу молдовських вчителів Бесарабії. І сьогодні його заклик звучить як ніколи актуально: «Без об’єднання ми нічого не зможемо добитись. Тому давайте зробимо так, щоби у нас була одна думка, одне серце, один ідеал».

Організатори:

• Департамент культури КМДА
  • Музей книги і друкарства України
  • Центр сталого розвитку та екологічних досліджень Дунайського регіону
  • Асоціація органів місцевого самоврядування «Стратегія ЄС для Дунайського регіону».

Вхід вільний.