02 лютого 2024 року о 14.00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться відкрита читака п’єси «Молочайник».

Жанр: майже містична трагікомедія в степу, гумор на тлі окупації.

П’єса переможниці конкурсу сучасної української драматургії “Липневий мед” 2023 року Оксани Гриценко.

Авторка розповідає, як створювалась п’єса «Молочайник»
«Все почалося з короткого тексту “Обісцяний БТР”, який я написала в березні 2022 року, надихнувшись випадком, що трапився у моєму рідному селищі. А далі виникла ідея створити більший текст про життя в окупації, причому саме про жінок. Я брала інтерв’ю у людей, які виїхали з окупації, збирала історії від родичів, які там залишилися. Мене цікавило не лише сумне й страшне (цього вистачало і в новинах), але також дивне і навіть смішне. Що давало людям сили вижити в окупованих містах і селах, як у них трансформувалося відчуття безпеки, і що їх спонукало там залишатися попри всі ризики?»

Текст молодої драматургині дуже сценічний, персонажі об’ємні та життєподібні, мова п’єси соковита та максимально наближена до справді народної, притаманної жителям Херсонщини.
Це один з небагатьох текстів про війну, який попри трагічний контекст, пронизаний ліризмом, гумором, душевним теплом, світлом надії та незборимої віри в нашу перемогу.

В читці беруть участь акторки театру “Лютий”: Анна Шестакова, Богдана Ренк, Олена Савченко-Безверхова, Катерина Волинська, Юлія Мала
Режисерка: Галина Джикаєва

Вхід донат – ми збираємо для мінометників 206 бтро 241 обртро ЗСУ