Ілля Юхимович Рєпін народився 24.07.(5.08)1844 року в місті Чугуїв на Харківщині, Україна, у родині військового поселенця.

Початкові навички живопису отримав від чугуївських іконописців.

У 1863-1871 роках навчався в Петербурзький академії мистецтв. Регулярно брав участь у виставках передвижників. Писав портрети, жанрові та історичні картини.

Життя і творчість І. Ю. Рєпіна тісно були пов’язані з Україною. Художник знав українську мову і історію українського народу. Про це свідчить величезне панно І. Ю. Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану».

Рєпін був членом журі комісії зі спорудження пам’ятника Т. Г. Шевченку. Ілля Юхимович високо цінував особистість Шевченка, називаючи його «апостолом свободи». Він написав аквареллю «Прометея» з поеми Т. Г. Шевченка «Кавказ».

Також І.Ю. Рєпін став членом – засновником товариства з охорони витончених мистецтв ім. В. Верещагіна в місті Миколаїв. Він був почесним членом Київського літературно-артистичного товариства та Київського товариства старожитностей і мистецтв.

Жив в Москві і Петербурзі, останні роки життя – в Куоккале, на Карельському перешийку. Там він помер в 1930 році.

З матеріалами книжково-ілюстративної виставки «Великий Ілля Рєпін та рідна Україна» можна ознайомитися протягом серпня у відділі мистецтв (провулок Маланова, буд.1).