Світле Свято Великодня – найсвітліше, найбільш шановне християнське свято, що встановлено на честь Воскресіння Ісуса Христа. Це свято весняного пробудження природи та добрих справ. Символами свята є усе, що символізує Вічне Життя, Оновлення та Світло: паска, крашанка, або писанка, світло пасхальної свічки. Сходження Благодатного вогню – диво, яке вже тисячі років поспіль відбувається в Храмі Гроба Господня. Одним із символів свята Воскресіння Христового здавна є пасхальне деревце, яке нагадує про райське Древо Життя, Пізнання Добра й Зла.
З 26 квітня по 5 травня 2019 року запрошуємо всіх бажаючих до літературної подорожі святковими виставками до відділу виробничої літератури та до читальної зали:
«Великодні дзвоні України» – історія виникнення християнства, святе письмо в європейській культурі, Біблія і українська література, православна християнська етика. 


«Великдень: традиції святкування. Пасхальний стіл: дізнайся, приготуй». Серед весняних свят особливім багатством обрядових дій і звичаїв вирізняється великодній цикл. Вважається, що найперша писанка, одержана на Великдень, має чудодійну силу. Її зберігають впродовж року.
«До святкового столу» – різноманітні рецепти приготування святкових страв. Паска – найважливіший символ свята. Зазвичай випікають кілька пасок різних розмірів, часом для кожного члена родини, і одну велику для всіх. Є паска традиційна, козацька, сирна…