Пенсіонери Приморського району відвідали вечір пам’яті Бориса Зайденберга, який відбувся у межах проекту «Легенди театральної Одеси» в Одеському академічному театрі ляльок.

З біографічної довідки. Борис Зайденберг (1929-2000) – радянський і український актор театру і кіно, режисер. Заслужений артист РФСР. Закінчив акторський факультет Ташкентського театрально-художнього інституту (1950), грав в провінційних театрах –  Магнітогорську, Брянську.

У 33 роки повернувся до Одеси, в Російський театр. У кіно дебютував у фільмі «Гадюка» (1965). Грав в картинах «Тиха Одеса», «Випадок зі слідчої практики», «Інспектор карного розшуку», «Зухвалість», «Звільнення», «Пригоди Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна». Поставив близько 30 вистав на сцені Російського, Українського театрів і оперної студії консерваторії.

З театральної критики. Він був кумиром театральної публіки. У шістдесяті – сімдесяті роки в Одесі говорили: «Гарний, як Зайденберг», рецензенти захлиналися від захвату, описуючи його ролі … Зокрема, у п’єсі «104 сторінки про любов» Е. Радзинського, у булгаківському «Бігу», «Ромео і Джульєтті»,«Забути Герострата ». Нарешті, Борис Годунов у виставі «Цар Федір Іоанович» за участі Інокентія Смоктуновського.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Ольга Кривобокова: Борис Зайденберг – дуже талановитий і красивий актор, кумир наших мам і бабусь. Приємно було відвідати вечір пам’яті Бориса Зайденберга, який можна порівняти з марафоном, як за часом, так і за ступенем напруження емоцій. Чудові слова спогадів і подяки почули від заслуженого художника України Миколи Вилкуна, заслуженого працівника культури України Євгена Женіна, заслуженого артиста України Ігоря Геращенка і багатьох інших.

Тетяна Куликовська: Приголомшлива лялькова мініатюра з чудової п’єси Юрія Динова «Всього тринадцять місяців», що представляє діалог Раєвського-Пушкіна з живим голосом Бориса Зайденберга (роль Раєвського) в запису, надала багато задоволення.

Ірина Бойко: Одеські театрали добре знають акторську династію Зайденберга-Скарга. Брат і сестра, Геннадій Скарга і Юлія Скарга, продовжили акторську династію матері, Альбіни Скарги, і батька, Бориса Зайденберга. Слова Геннадія, заслуженого артиста України, про батька як про «людину, у якого все виходить» (саме в теперішньому часі!) дорогого коштують. Цікаво, що Борис Зайденберг захоплювався скульптурою і робив майстерні фігурки з пластиліну, любив майструвати і багато чого вмів робити руками. Юлія Скарга також заслужена артистка України, так що природа не поскупилася і передала творчі гени.

Фото Олени Дьякової, срібного волонтера ресурсного центру «Прима-центр 60+»

Записала Марія Фетисова.