19 червня 2019 року увідділі літератури іноземними мовами до 95-річчя від дня народження білоруського письменника відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «Літопис мужності Василя Бикова».

Без творчості Василя Бикова сьогодні неможливо уявити не тільки сучасну білоруську літературу, а й широкі розлоги європейського і світового красного письменства. Його оповідання та повісті, перекладені багатьма мовами світу, стали духовним надбанням мільйонів людей планети.

В. Биков став знаковою особою, символом Білорусі ще з 60-х років ХХ ст.

Як стверджував сам письменник, доля кожної книги залежить від того, скільки в ній «закладено від правди народного життя». Творчість Василя Бикова саме завдяки граничній правді й щирості блискуче витримує перевірку часом. Вона має виразно білоруські національні корені, обличчя, душу і водночас своєю винятковою духовною наповненістю, моральним максималізмом, активним гуманізмом органічно вливається в течію світової культури.

В Україні Василя Бикова і його творчість знають давно. Але підростають нові покоління, і тому буде незайвим нагадати основні штрихи літературних досягнень одного з найкращих письменників сучасності. Як письменник героїко-трагедійного звучання він розкрився у фронтовій воєнній прозі, у повістях «Останній боєць», «Журавлиний крик», «Зрада», «Третя ракета», «Альпійська балада», «Пастка», «Мертвим не боляче», «Проклята висота» та ін. До «партизанського» прозаїчного циклу увійшли повісті: «Круглянський міст», «Сотников», «Обеліск», «Дожити до світанку», «Вовча зграя», «Піти й не повернутися», «Знак біди», «Кар’єр», «В тумані». В.Биков є автором сценарію  трисерійного телефільму «Довгі кілометри війни». Особливість білоруського письменника полягає в тому, що героїчна тема розкривається Василем Биковим не через панорамні баталії, а через долі простих людей, через їх поведінку і вчинки, бо війна зрушила сам лад життя. Кожному, хто вкручений у її кривавий вир, доводиться проходити випробування на межі, а часто й поза межами можливого, і тоді яскраво виявляється справжня сутність людини.

Бажаємо вам, дорогі читачі, світлих хвилин зустрічі з цією змістовною, талановитою літературою, яка, без сумніву, захопить кожну людину довірою до життя, природністю, щирістю, правдою.