З 17 до 21 вересня 2019 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбудеться масштабна подія – Програма культурних обмінів «Ужгород – Одеса».

Навіщо?

• Будуємо культурні мости між регіонами. Знайомимо між собою людей, організації, регіони. Щоб зналися і розумілися. Ми вже провели 4 потужних форуми в різних кутках України: ДонбасКульт – у Києві та у Львові, ГаліціяКульт – у Харкові та СлободаКульт – в Ужгороді й Мукачевому. Кожен із них був незабутньою культурною подією як для міст, які приймали форум, так і для тих, що «показували себе».
  • Розповімо одеситам про культурний ландшафт і життя Закарпаття.
  • Поділимося досвідом попередніх форумів.
  • Через рік – створимо виставки, вистави, концерти, кіно, проекти та інше разом, у співавторстві і співпраці: режисер – із Ужгорода, актори – з Одеси; музиканти – з Мукачево, соліст – із Бєлгород-Дністровського і т. д.
  • Залучимо партнерські інституції, локації, формальні і неформальні групи, яскравих особистостей до організації Культурного Форуму про Закарпаття в Одесі у 2020.
  • Знайдемо партнерів, друзів, колег, однодумців. Разом проведемо форум про Закарпаття в Одесі, а у 2021 почнемо готувати форум про Одещину-Бесарабію для іншого регіону!

Кого запрошуємо?

• Культуртрегерів
  • Представників культурних і освітніх інституцій: галерей, музеїв, театрів, мистецьких шкіл, клубів, хабів …
  • Представників усіх видів влади, які вважають культуру важливою, – ЗМІ, обласних та міських департаментів освіти й культури

Що будемо робити?

17 вересня о 16.00 збираємося у приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського, щоб познайомитися. Говоримо про ідею культурних форумів, як пройшли перші 4 і з чим ми приїхали до Одеси.

18 вересня о 10.00 у приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського познайомимося глибше і ширше. Говоримо про стереотипи і уявлення один про одного. Запрошуємо до участі у воркшопах та програмі фасилітації. Мандруємо з культурними мапами Ужгородом і Одесою (до 14:00).

З 15.00 до 19.00 – спілкуємося меншими групами. Одесити запрошують закарпатців на наступний день у гості до свого міста (до своїх локацій, у прикольні й цікаві місця, до моря).

19 вересня закарпатці досліджують Одесу за допомогою її мешканців. Ми сподіваємося, що саме цього дня почнуть виникати партнерські тандеми Закарпаття – Одеса.

20 вересня закарпатці поїдуть у мандрівку Одещиною (Білгород-Дністровський).

21 вересня о 10.00 у приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського починаємо працювати над програмою майбутнього форуму. Цього дня сподіваємося побачити тих одеситів, хто відчуває наснагу і натхнення працювати з нашою командою над створенням програми форуму про Закарпаття в Одесі. Тих, хто розділяє нашу систему цінностей, стиль роботи і готовий присвячувати свій вільний час протягом року роботі над форумом.

З цими людьми ми працюватимемо до 19.00 над першою візією проекту форуму. Їх запросимо до Ужгорода в жовтні (21 – 25 жовтня).

Для того, щоб отримати запрошення на зустріч 17 вересня, треба зареєструватися за лінком https://bit.ly/30i4OVy до 15 вересня.

16 вересня ви отримаєте запрошення на мейл (просимо під час реєстрації вказувати ту електронну пошту, яку ви регулярно переглядаєте).

Програма відбувається за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», УКФ, програми НОРД.

За підтримки Одеської обласної державної адміністраціє та Департаменту культури Одеської обласної державної адміністрації.