Відділом виробничої літератури до Дня охорони довкілля була підготовлена книжково-ілюстративна виставка «Утилізація відходів-шлях до безпечного довкілля».

 

Офіційно Всесвітній день охорони довкілля був заснований Генеральною асамблеєю ООН на її 27-й сесії 15 грудня 1972 року.

Учасники конференції  із захисту довкілля ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони довкілля 5 червня.

Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони довкілля; дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади; а також роз’яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більше безпечне й благополучне майбутнє.

Відділом виробничої літератури до Дня охорони довкілля була підготовлена книжково-ілюстративна виставка «Утилізація відходів-шлях до безпечного довкілля», де представлені книги і журнали.

Серед них: покажчики «Біопаливо-секрети успіху» і «Вторинні ресурси:використання, переробка, нові технології».

З цікавою статтею про переробку відходів в біогаз «Доходи з відходів» можна ознайомитись в журналі «Пропозіція» (2018. – №7-8. – С. 187). Також в журналі «Винахідник і раціоналізатор» (2015. – №4. – С. 22) – стаття «Спосіб очистки води від неіоногенних поверхньо-активних речовин», в якій наводиться опис запатентованого в Україні ефективного способу очищення стічних вод ПАР, який став кращим винаходом в Одеській області. А в журналі «Міське господарство України» – стаття «Утилізації більше уваги», про технічну можливість і економічну доцільність переробки будівельних відходів.

Серед книг – Радовенчик В.М., Гомель М.Д. «Тверді відходи: збір, переробка, складування», присвячена проблемам класифікації твердих відходів та основним процесам і апаратам; Сафранов Т.А. «Управління та поводження з муніципальними відходами»; Щербаков А.О. «Технології переробки та використання вторинних матеріальних ресурсів»; Остапчук М.В. «Система технологій (за видами діяльності)»; Дубровська Г.М., Ткаченко А.П. «Системи сучасних технологій»; Калетнік Г.М. «Біопаливо».