4 жовтня 2019 року о 12.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться прем’єра документального фільму молодого амбіціозного ромського режисера Валерія Продана «Успіх починається з свідомості» за підтримкою Міжнародного Фонду «Відродження».

Реальні історії трьох представників ромської молоді, що ламають стереотипи про ромів та не залишають байдужими жодного з глядачів. Зануритись в дитинство, щоб згадати все те, завдяки чому те є тим, ким є.

«У чому полягає успіх та чи залежить його досягнення від положення в суспільстві зовнішніх обставин, можливостей та кольору шкіри? Або все куди глибше і у спіх кожного з нас починається з свідомості?»

На сьогоднішній день в Україні живе понад 300 тисяч ромів і, на жаль, більшість котра зросла і росте в злиднях, або в відповідності до давніх традицій, в котрих не враховуються нововведення ХХІ століття і прогресу, залишились далеко за дверима нового часу.

Молоде покоління ромів має розірвати коло штампової моделі життя для майбутнього, в котрому ромська громада є повноцінним членом суспільства який бере активну участь в політичному та соціальному житті країни, що пишається своїй народом, Правозахисний Ромський центр надихнувся ідеєю створення ромської відеостудії, для якої короткометражний документальний фільм «Успіх починається з свідомості» є першим етапом. Фільм дає мотиваційний поштовх і заклик до дій.

В рамках проекту «Римські відеостудії» за підтримкою Міжнародного Фонду «Відродження» заплановані додаткові покази фільму в ромськнх школах Одеського регіону, де після переглядів обов’язково буде проведено просвітницькі бесіди та панельні дискусії з залученням органів влади та ЗМІ.

За додатковою інформацією звертайтеся: Катерина Руссу – менеджер офісу ГО «Правозахисний Ромський Центр», +38 (068) 199 47 54

Після перегляду документального фільму буде проведена панельна дискусія за чашкою чаю з солодощами.

Вхід вільний.