30 жовтня 2018 року о 10.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться науково-практичний семінар «Український Інший».

Образ Іншого є невід’ємною складовою уявлень, які формують ідентичність, зокрема, національну. Без образу колективно Іншого неможливо сформувати уявлення про колективного Себе. Водночас образ Іншого досить часто стає предметом маніпуляцій.

Звернення до теми Іншого обумовлене як суто науковими інтересами,  так і міркуваннями практичного характеру. Драматичні події 2014 – 2018 років, війна на сході України, міграційна криза в Європі, піднесення етнічного націоналізму та популізму, ксенофобії, поширення та радикалізація мови ненависті, використання негативних культурних стереотипів, зростання нетерпимості до Іншого змушують науковців, журналістів, громадських діячів звертатися до цієї теми з метою запобігання та протидії суспільно небезпечним практикам.

БФ «Інститут розвитку освіти» у співпраці з Інститутом історії України НАН та за підтримки Інституту ім. Дж. Кеннана розпочинає серію семінарів і круглих столів, присвячених розглядові та аналізові образу Іншого в медіа, наукових дослідженнях,

Перший круглий стіл відбудеться в Одесі.

Учасники:

• Олена Бабакова, журналіст (Варшава)
  • Георгій Касьянов, історик, Інститут історії України НАН України )
  • Олексій Мацука, журналіст «Новости Донбасса»
  • Світлана Чуніхіна, политичний психолог, Асоціація політичних психологів України
  • Євген Бистрицький, філософ  Інститут філософії НАН України
  • Віктор Степаненко Інститут соціології НАН України
  • Петро Кендзьор, історик Асоціація викладачів історії «Нова доба»

Питання до дискусії:

• Які стереотипи Іншого побутують в українському суспільстві?
  • Як їх використовують політики, медіа, громадські діячі?
  • Якими є можливості аналізу та деконструкції стереотипних уявлень про Іншого?
  • Яким є соціологічний вимір Іншого?
  • Як Інший представлений в освітніх практиках?