18 серпня 2021 року о 12.00 Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (Музей української книги, 1-й поверх) відбудеться презентація виставки-хроніки «Україна 30+ Про що мовчать німі свідки історії?».

Виставка «Україна 30+: про що мовчать німі свідки історії?» покликана довести українцям, що історія їх країни налічує на багато більше, ніж 30 років. Цю величну історію українців як нації буде відображено через єдине достовірне, на цей час, джерело – книги.

Україна здавна є батьківщиною рукописної та друкованої книжності, яка, попри всю складність і суперечливість умов розвитку, відіграла істотну роль у самоусвідомленні нації, формуванні її політичної культури й духовності. Українські кириличні стародруки були складовою частиною загальнослов’янського православного простору та, разом з усім церковним обрядом, протягом багатьох віків залишалися чинником збереження національної тотожності українців під владою різних держав. Трохи пізніше поява осередків друкарства сприяла входженню української книжкової культури до європейського дискурсу, обумовлюючи при цьому її «власне обличчя», специфіку та індивідуальність.

На виставці будуть представлені унікальні зразки української книжної спадщини XVI-XIX ст. з фондів Музею книги та друкарства, зокрема, Правду Руську 1792 та 1799 років, Акти Галіції та Лодомерії 1780 року, Литовський Статут 1588 року та багато інших цінних фоліантів.
Рідкісні документи, що супроводжували процес становлення незалежної України, надасть Державна архівна служба України.

Вхід вільний за умови дотримання маскового режиму.