Сьогодні, 17 травня 2018 року, до бібліотеки завітала перша леді України, голова Українського культурного фонду Марина Порошенко.

Одещина стала ще одним регіоном, який долучився до Національного проекту «Книга миру».

Зустріч з першими особами країни, області і міста викликають неабиякий інтерес у ЗМІ

«Книгу миру» пишуть хлопчики та дівчатка, рідні яких захищають нашу країну на Сході. Ці діти мають, що розповісти. Вони не з чуток знають, наскільки важливий мир на землі.

Заповнити сторінки «Книги» сімейними світлинами та написати побажання про встановлення миру в нашій країні мали змогу діти учасників АТО та загиблих воїнів з Доброславського району.

«Сьогодні в нас відповідальна місія – ми відкриваємо нову сторінку «Книги Миру» – Одеської області. Проект розпочався у 2014 році. Книга розповідає про те, як змінюється наше життя до і після початку військових дій на території нашої країни. Про те, як ми любимо Україну і бажаємо мирного неба. Ви наше молоде покоління, вам в майбутньому будувати країну і жити в ній. Тому саме ваші слова про мир звучать як молитва, і я прошу ці слова записати в цю книжку», — підкреслила дружина Президента України Марина Порошенко.

Діти Одещини пишуть про мир

«Книгу Миру» презентують громадськості в серпні в Києві.

Почесні гості заходу додали стежин на унікальному 7-метровому полотні сторічного віку – рушнику Одеської області.

Із задоволенням розбарвили його губернатор області Максим Степанов та мер міста Геннадій Труханов.

Про оберіг розповіли начальник управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Олена Олійник та директор обласного Центру української культури Валентина Вітос.

Обереговий рушник національної єдності «Сонячна Одещина»

Українська земля багата на обереги, але найбільшу силу за повір,ям має рушник. Такий обереговий рушник національної єдності «Сонячна Одещина» створено для Одеської області. Його вишивали на старовинному полотні (якому вже більше 100 років.) Він має довжину 7 метрів, а завширшки 60 см. В процесі вишивання взяли участь понад 1500 осіб, серед яких майстрині всієї області, представники дипломатичного корпусу, діти, жінки та чоловіки. Автор ескізу – відома одеська художниця Зоя Пасічна, член Національної спілки художників України, член Національної спілки народних майстрів України.

Директор бібліотеки Юліана Амельченко додає стежків на полотні

Перша леді оцінила красу вишиванки директора бібліотеки