День Державного Прапора та День Незалежності України обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Грушевського зустрічає низкою книжкових виставок і заходів, а саме:

• «Україна незалежна: 30 років шляху»;
  • «30 сходинок Незалежної України»;
  • «Незалежна Одещина: перші дні».

24 серпня в Україні відзначається День незалежності – головне державне свято країни. Саме 24 серпня 1991 року Україну було проголошено незалежною, демократичною державою, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.

Вперше День незалежності України був відзначений 16 липня 1991 року відповідно до Постанови Верховної Ради УРСР «Про День проголошення незалежності України», підписаної на честь прийняття «Декларації про державний суверенітет України» 16 липня 1990 року.

20 лютого 1992 року Верховна Рада України прийняла Постанову «Про День незалежності України», яка, враховуючи «історичну вагомість прийняття Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року», визначила 24 серпня Днем незалежності України як щорічне державне загальнонародне свято.

Цього року ми святкуємо вже 30-річчя незалежності своєї країни.

З нагоди святкування 30-ї річниці незалежності України у відділі юридичної літератури представлена книжково-документальна виставка «Україна незалежна: 30 років шляху». Експозиція презентує правові джерела, наукову та науково-популярну літературу, що містить інформацію про минуле і сучасне України, висвітлюючи  історію становлення та сучасність незалежної України.

В читальній залі розгорнута виставка «30 сходинок Незалежної України» – виставка-хроніка, на якій представлені книжкові видання, що розкривають хід події за 30 років Незалежності України: «Україна віхи історії», О. В. Борисова, А. О. Климов «Історія української державності», «Конституція України», «Історія України та її державності», «Станіслав Кульчицький «Українська революція 2004», «Україна на шляху до Європи», «Україна і світ : хронологія подій. 2011 рік», Михайло Вітер «Літопис Революції Гідності», «Стратегічна культура та зовнішня політика України»…

У відділі краєзнавчої літератури і бібліографії представлена виставка-спогад «Незалежна Одещина: перші дні». На виставці представлені місцевв видання серпня 1991 року.

Вистави зацікавлять всіх, хто шанує і пишається Україною!