20 червня 2019 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбулась довгоочікувана зустріч із поетом, прозаїком, перекладачем, літературним критиком, військовим – Володимиром Тимчуком.

Володимир Тимчук – автор поетичних збірок «Весняні коловороти», «Донецький аеропорт», «Гуцульське повстаннє», «Вогнити! Вижити! Перемогти!».

Фонд бібліотеки до сьогодні налічував лише одну поетичну збірку – «Весняні коловороти». Із задоволенням отримали від автора прекрасні подарунки – низку книжок поезії і прози, серед них – «Відчути місто стопою (з тобою)», «Озбручитися (з) Україною» «Вогнити! Вижити! Перемогти!».

Поети нехають спочинку і прихистку на землі. Поети мандрують по душам із музою у руці. Поети втішаються в муках, багаттям горять у пітьмі. Поети приходять, відходять, з’єднавшись зі словом в тобі.

Збірка «г.Р : а-Н)і#/light» містить поетичні оригінальні та перекладні твори Володимира Тимчука, які. до речі, надихнули композиторку Закарпаття Любов Лукіну на написання плеяди фортепіанних та оркестрових творів на прочитання віршів (мело-декламації), хорових творів (а capella), солоспівів і оркестрових творів…

Збірка новел і сценок «Словодієм» відкриває читачеві ще один вимір такого банального і унікального водночас життя. Лейтмотивом усіх сюжетів і героїв є потужне, вибухове, пломеніюче «Жити!»

Війна на українському сході викрила досі нехтувану грань в українському мистецтві, присвячену героїзмові, звитязі та злободенності війни. Володимир Тимчук відгукнувся на цей мистецький виклик поетичними творами, джерелом натхнення для яких стали знайомі та незнайомі йому захисники України, а також перекладами чи не перлин мілітарної поезії зі світової поетичної скарбниці. Володимир Тимчук став лауреатом премії ім. Б. Хмельницького за краще висвітлення військової тематики в творах літератури та мистецтва (2016) за збірку «Вогнити! Вижити! Перемогти!».

Біль від подій у Донецькому аеропорті, історія гуцульського повстання, інтимна лірика та тонкий гумор переплітаються у поетичних рядках Володимира Тимчука, підполковника Збройних Сил України, викладача Академії сухопутних військ України.

Чекаємо на нові зустрічі.