День Африки – щорічна найважливіша подія для всіх африканців, де б вони не були. Це день заснування Організації Африканської Єдності, яка була утворена 25 травня 1963. Зараз її правонаступником є Африканський Союз, який прагне стати африканським аналогом Європейського Союзу. Уже понад 10 років погляди всього людства прикуті до Африки, яка радикально реформується щоб стати новим полюсом економічного тяжіння. На континенті тривають інтеграційні процеси, і робляться кроки щоб Африка таки набула рис об’єднаного політичного, безпечного, економічного і культурного простору.

До Дня Африки та Міжнародного десятиріччя осіб африканського походження (2014-2024) відбулось онлайн-засідання клубу «Рідна мова моя». Студенти – іноземці з ОНПУ – Амаді Щедрак з Нігерії (навчається в Інституті машинобудування), Ельмоу Ден Ясінн з Марокко (Інститут електромеханіки та енергоменеджменту), Тібані Ель Мехді з Марокко (Інститут комп’ютерних систем) вітають своїх земляків віршами про красу рідного краю, сенс життя,про кохання п’ятьма мовами: марокканською, арабською,амазирською, французькою та українською, яку вивчають перший рік.

Знання української мови студенти африканського походження отримують на кафедрі української та російської мов Інституту підготовки іноземних громадян ОНПУ, яку очолює к.філол.н., доцент Романова О.К. Іноземні студенти є користувачами інформаційних послуг нашої бібліотеки.

До Дня Африки у відділі літератури іноземними мовами оформлена книжково-ілюстративна виставка «Континент можливостей». Про самобутний континент, його сьогодення та перспективи йдеться у довідкових джерелах, путівниках, періодичних виданнях. Користувачі матимуть можливість довідатись про роботу бібліотек в Африці та безліч цікавих фактів про цю екзотичну країну.