12 липня 2019 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбулась незвичайна та цікава презентація масштабного проекту – двотомника «Це зробила вона» та «Це теж зробила вона» видавництва «Видавництво» (засновники –  відомий український ілюстратор, книжковий дизайнер і поет Ілля Стронґовський та досвідчений маркетолог Лілія Омельяненко).

Спільно з Національним Демократичним інститутом міжнародних відносин Громадський Рух «Віра, Надія, Любов» організував в бібліотеці виставку ілюстрацій до першої книги «Це зробила вона», що стало яскравим доповненням до книги.

На фото: Анастасія Яновицька та Катерина Білетіна

Назва говорить сама за себе – це історії успіху більш ніж 100 жінок, життя яких є прикладом наслідування, життя яких є безцінним внеском у мистецтво та науку, письменництво та лідерство нашої країни у різні часи.

Разом з такими вже відомими особистостями, як княгиня Ольга, Леся Українка чи Соломія Крушельницька, книги розповідають й про інших жінок, чиї історії вражають, серед них фізикиня Антоніна Прихотько, біологиня Елен Спарроу, шахістки Анна та Марія Музичук, меценатка Галшка Гулевичівна, палеонтологиня Марія Павлова, лікарка Софія Окуневська і ще про десятки інших науковиць, винахідниць, мисткинь, поеток, активісток тощо.

Цей двотомник вагомо акцентує увагу на загальнолюдських цінностях. Він по-особливому демонструє внесок жінок у творення України і наголошує на рівності у здійсненні прав та реалізації власного потенціалу у будь-якій сфері. Жінки, які зрушували і досі зрушують сучасні дискурси, є ключовими постатями, як для юних читачів, так і для дорослих, які часто керуються тими чи тими соціокультурними стереотипами.

Проект «Це зробила вона» покликаний переконати у тому, що в нашій історії є багато успішних жінок, і що кожна жінка може йти своїм шляхом і вибудовувати його за власними інтересами, не зважаючи на ті чи ті ідеології чи соціальні стереотипи.

У проекті взяли участь більш ніж 200 талановитих авторів та ілюстраторів.

Колектив бібліотеки вдячний за вибір презентаційного майданчика – нашої бібліотеки – організації Громадський Рух «Віра , Надія, Любов», з якою склались давні партнерські стосунки.

Для довідки. Громадський Рух «Віра, Надія, Любов» реалізує проекти направлені на формування тендерної рівності з 2003 року. За цей час було реалізовано цілу низку проектів направлених на формування рівності чоловіків та жінок, розвитку лідерських якостей серед жінок, протидії дискримінації тощо.

Презентацію провели представниця Національного Демократичного  інституту міжнародних відносин, координатор програми  «Жінки-лідерки» Анастасія Яновицька, а також директор Громадського Руху «Віра , Надія, Любов» Тетяна Семікоп та координатор проекту Ольга Костюк.

На фото: директор ГР “Віра, Надія, Любов” Тетяна Семікоп та директор ОУНБ Юліана Амельченко

Присутні мали змогу почути історії жінок: від члена правління Громадського Руху Інни Тимчик – про нашу землячку, кінорежисера Кіру Муратову; від одеської художниці, автора чисельних жіночих портретів  Катерини Білетіної – про важку долю художниці Алли Гірської; від Анастасії Новацької – про програміста Катерину Ющенко, чию мову програмування й досі використовують в усьому світі.

Читаємо історії жінок

Другий том у подарунок отримали 14 бібліотек Одеси та Одеської області, в т.ч. наша бібліотека, обласна бібліотека для дітей імені В. Катаєва, ЦМБ для дітей імені А. Гайдара, бібліотека імені О. Пушкіна Білгород-Дністровського, бібліотеки Балти, Подільска, Білявки, Теплодара, Березівки, Великомихайлівки, міст Южне, Чорноморськ.

Під час заходу

Тож запрошуємо усіх, кого цікавлять історії успіху відомих та не дуже відомих жінок України, ознайомитись з виданнями та помилуватись виставкою ілюстрацій, яка функціонуватиме до кінця липня в читальній залі бібліотеки.